Dział: PRASA

Dodano: Marzec 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Stawiszyński odszedł z „Przekroju”, zakłada serwis z opcją subskrypcji

Tomasz Stawiszyński pracował w „Przekroju” od grudnia 2016 roku (fot. Michał Dworczyk)

Z kwartalnika „Przekrój” (Fundacja Przekrój) z końcem lutego odszedł Tomasz Stawiszyński, który był redaktorem działu Kultura i Społeczeństwo.

- Powodem mojej decyzji są, nazwijmy to, istotne różnice natury merytorycznej i światopoglądowej pomiędzy mną a fundatorem - wyjaśnia Stawiszyński. Jak dodaje, chce się skupić na dokończeniu dwóch książek oraz na własnych projektach. W sobotę rusza jego serwis Stawiszynski.org. - Będzie to strona z możliwością subskrypcji. Znajdą się w niej moje teksty z 10 lat pisarskiej i eseistycznej twórczości, zebrane z sieci oraz periodyków. Będę tam także regularnie zamieszczał wywiady, eseje i felietony. Chcę sprawdzić, czy w Polsce możliwe jest funkcjonowanie w takim trybie - mówi publicysta.

W ostatnich tygodniach z „Przekroju” odeszły też redaktor naczelna Miłada Jędrysik i jej zastępczyni Katarzyna Sroczyńska. Jak ustaliliśmy, z wydawcą nie jest już związana też Zuzanna Lewandowska, która m.in. recenzowała na łamach pisma książki nieopublikowane jeszcze w Polsce.

Stawiszyński pracował w „Przekroju” od grudnia 2016 roku. Jego ostatnie teksty ukażą się w wydaniu, które trafi do sprzedaży w połowie marca. Stawiszyński prowadzi też w soboty „Magazyn Radia Tok FM”, którego jednym z elementów jest audycja „Godzina filozofów”. W latach 2006-2010 prowadził w TVP Kultura "Studio alternatywne" i współprowadził "Czytelnię". Był m.in. redaktorem działu kultura w „Dzienniku” oraz szefem działu krajowego i działu publicystyki w „Newsweek Polska”. Był również związany z Polskim Radiem RDC.

Galeria: World Press Photo - 2020 nominacje do Zdjęcia Roku i Fotoreportażu Roku

(PAZ, 03.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.