Dział: PRASA

Dodano: Październik 24, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Studenci nominowali dziennikarzy w 13. edycji plebiscytu MediaTory

Zwycięzcy odbiorą nagrody podczas gali 7 grudnia w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (screen: Facebook.com/@MediaTory)

Studenci dziennikarstwa po raz trzynasty nominowali do nagród MediaTory najlepszych według nich dziennikarzy i ludzi mediów. Poza 42 dziennikarzami o statuetki powalczy pięć zespołów redakcyjnych oraz cztery projekty dziennikarskie.

W kategorii TORpeda szansę na statuetkę mają: Krzysztof Horwat (Tok FM) za relacje o strajkach nauczycieli, Izabela Kacprzak i Grażyna Zawadka („Rzeczpospolita”) za dotarcie do nowych faktów w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego w warszawskim areszcie śledczym, Jakub Kaługa (RMF FM) za relacjonowanie faktów dotyczących zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Katarzyna Sobiepanek (UK politics po polsku) za informowanie o wydarzeniach związanych z brexitem, Michał Tracz (TVN 24) za monitorowanie przebiegu sprawy polskiej w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

W kategorii ObserwaTOR, w której nagradzani są reportażyści, nominowani to: Joanna Gierak-Onoszko za „27 śmierci Toby'ego Obeda”, Magda Łucyan (TVN 24) za „Obóz. Rozmowy Magdy Łucyan”, Małgorzata Rejmer za „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii”, Antoni Rokicki za reportaż „Misja” (Program Pierwszy Polskiego Radia), Wojciech Tochman za książkę „Pianie kogutów, płacz psów”.

Publicyści nominowani w kategorii NawigaTOR to: Michał Kolanko („Rzeczpospolita”), Eliza Olczyk („Wprost”), Paweł Pieniążek (za liczne publikacje o wojnie w Syrii), Przemysław Wilczyński („Tygodnik Powszechny”), Marcin Zaborski (RMF FM).

W kategorii AkumulaTOR, gdzie studenci nagradzają dziennikarzy za optymistyczny przekaz w mediach, nominowani to: Adam Bogoryja-Zakrzewski - „Życie nie jest do bani” (Program Trzeci Polskiego Radia), Kacper Merk (Eurosport), Magdalena Miśka-Jackowska (RMF Classic), Łukasz Orbitowski (TVP Kultura), Piotr Sobczyński i Rafał Darżynkiewicz (TVP Sport).

W kategoria ProwokaTOR, gdzie studenci nagradzają ludzi mediów za decyzje, które dają do myślenia, nominacje otrzymali: Paweł Kapusta - "Agonia”, Iwona Poreda-Łakomska - „Molestowanie w Teatrze Akademickim” (Superwizjer TVN), Paweł Reszka - "Czarni”, Marta Szarejko - „Seksuolożki. Sekrety gabinetów”, Mariusz Zielke - „Krzysztof Sadowski jest pedofilem, wiele doniesień o kryciu przez branżę” (Salon24).

Nominowani w kategorii DetonaTOR (za głośne publikacje) to: Wojciech Czuchnowski, Agnieszka Kublik "Spokój za 40 milionów. Bankier Leszek Czarnecki oskarża Komisję Nadzoru Finansowego” ("Gazeta Wyborcza"), Bertold Kittel - "Pancerny Marian i pokoje na godziny" (Superwizjer TVN), Tomasz Patora i Patryk Szczepaniak - "Chore bydło kupię"(Superwizjer TVN), Tomasz Sekielski i Marek Sekielski - dokument "Tylko nie mów nikomu", Andrzej Stankiewicz - "Jak Polska Fundacja Narodowa wyrzuca miliony dolarów w amerykańskie błoto" (Onet).

W kategorii ReformaTOR nominowani to: Ludmiła Anannikova i Piotr Żytnicki - "Nie płacz, bo będzie zwarcie. Dlaczego Ilona popełniła samobójstwo i czy w Amice był mobbing? Ujawniamy nieznane fakty” („Duży Format”, „Gazeta Wyborcza”), Magdalena Gałczyńska za "Śledztwo Onetu. Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości, czyli za czynienie dobra nie wsadzamy” (Onet), Mariusz Gierszewski za "Kuchciński lata z rodziną rządowym samolotem. Radio ZET dotarło do dowodów” (Radio Zet), Ewa Ornacka - za ujawnienie dowodów przemawiających za niewinnością niesłusznie skazanego na dożywocie Arkadiusza Kraski, Robert Socha - "To było niby samobójstwo. Tajemnica śmierci 19-letniego Jakuba” (Superwizjer TVN).

W kategorii InicjaTOR nagradzani są dziennikarzy za wyjście poza kanony tradycyjnego dziennikarstwa. Nominowani to: Michał Figurski (NieZŁY Pacjent, Radio ZET), Interia, Deutsche Welle i Wirtualna Polska - akcja "Zbrodnia bez kary" (cykl reportaży poświęcony zbrodniom wojennym), Outriders Brief (za unikalną formę i wysoką jakość newslettera), redakcja „Gazety Wyborczej” za akcję „Wyborcza na zielono” i Jan Smyk za „Antologię polskiego reportażu radiowego”.

Zwycięzcy odbiorą nagrody podczas gali 7 grudnia w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

(SK, 24.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.