Polskieradio24.pl zakończyło współpracę z Marcinem Dobskim
Marcin Dobski z portalem Polskieradio24.pl współpracował od 30 stycznia
Marcin Dobski nie jest już współpracownikiem Polskieradio24.pl. Poinformował, że pełniący obowiązki dyrektor portalu Polskieradio24.pl Paweł Piszczek stracił do niego zaufanie.
Marcin Dobski z portalem Polskieradio24.pl współpracował od 30 stycznia na podstawie umowy o dzieło. W piątek poinformował na Twitterze, że został zwolniony po tym, jak wysłał pytania do Ministerstwa Kultury w sprawie finansowania Fundacji Jazz Jamboree, której szefową jest Martyna Wojciechowska, dyrektor departamentu komunikacji i promocji NBP. O Wojciechowskiej jest w mediach głośno odkąd "Gazeta Wyborcza" ujawniła wysokość jej zarobków (w 2018 roku średnio 49,5 tys. zł miesięcznie).
Dobski twierdzi, że temat został zaakceptowany przez redakcję, ale zaznaczono, aby dziennikarz kwestię finansowania fundacji sprawdził w ogólnodostępnych źródłach, m.in. w Biuletynie Informacji Publicznej. - Nie znalazłem tam potrzebnych informacji, dlatego w poniedziałek wysłałem e-mail do Ministerstwa Kultury z prośbą o wykaz dotacji, jakie otrzymała ta fundacja - twierdzi Dobski. W piątek miał usłyszeć od Pawła Piszczka, p.o. dyrektora Polskieradio24.pl, że współpraca z nim zostaje zakończona ze względu na „utratę zaufania”, ponieważ nie poinformował szefów o wysłaniu maila do resortu kultury.
Piszczek odesłał nas z pytaniami do rzeczniczki prasowej Polskiego Radia, która do zamknięcia wydania „Presserwisu” na nie nie odpowiedziała.
Marcin Dobski często zmienia redakcje, pracował już we ”Wprost”, tygodniku ”Sieci”, ”Rzeczpospolitej” i ”Polsce The Times”. W 2018 roku pożegnał się na krótko z dziennikarstwem, by zostać szefem biura prasowego partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego.
Dzisiaj zostałem zwolniony z Polskiego Radia przez dyr. Pawła Piszczka za to, że wysłałem maila do resortu. Miałem zgodę na temat, nie było danych w BIP-ie, więc zapytałem o dane ministerstwo. Ktoś na niego nahuczał i poleciałem. pic.twitter.com/BMNERjDgno
— Marcin Dobski (@szachmad) 8 marca 2019
(PAZ, 11.03.2019)