Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 28, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kto chce nadawać na MUX 8? Do KRRiT trafiły 24 wnioski

W czterech konkursach o miejsca na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej złożono w sumie 24 wnioski. Najwięcej – po siedem – na kanał z filmami i kanał lifestylowy. Z trójki głównych nadawców w konkursach startuje Polsat oraz spółka nowego właściciela TVN. Telewizja Polska dostanie miejsca bez konkursu.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma do rozdysponowania cztery miejsca dla kanałów nadających w standardowej rozdzielczości. Regulator ustalił, że będą to stacje uniwersalne – ale preferujące w ramówce określoną tematykę. O koncesję na kanał, który przez co najmniej 30 procent czasu będzie emitował filmy fabularne, seriale i audycje rozrywkowe ubiega się siedmiu wnioskodawców: Telewizja Polsat, Telewizja Puls, Cyfrowe Repozytorium Filmowe (udziałowcem spółki jest Kino Polska), AETN (A+E Networks), TV Spectrum (ZPR), TV Film (spółka założona przed drugim konkursem na MUX 1 przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Kino Świat i należące do ZPR SA firmy: Time SA i International Communication) oraz spółka PTA (Agora).
Również siedem podmiotów startuje w konkursie na kanał lifestylowy, tj. promujący aktywny rozwój człowieka i zawierający audycje poświęcone zdrowemu stylowi życia, rozwojowi zawodowemu i społecznemu człowieka, a także popularyzujący aktywność. Są to czterej nadawcy z konkursu na kanał filmowy: Telewizja Polsat, Telewizja Puls, Cyfrowe Repozytorium Filmowe, TV Spectrum, a ponadto: Scripps Networks Polska (podobnie jak TVN należy do Scripps Networks Interactive), Discovery Polska i Green Content (Agora).
Telewizja Polsat i Discovery Polska zabiegają też o koncesję na stację poświęconą rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, kultury i przemianom obyczajowym. Oprócz nich w tym konkursie startują spółki: Eska TV (ZPR), WP1 (Wirtualna Polska) i Joy Media (Agora).
Z kolei wnioski w konkursie na kanał prezentujący aktualne wydarzenia z różnych stron Polski, zawierający audycje poświęcone idei samorządności i funkcjonowaniu lokalnych społeczności, edukacji obywatelskiej oraz różnorodnym działaniom na rzecz interesu publicznego złożyły: Superstacja, Cable Television Networks & Partners (Polska Izba Komunikacji Elektronicznej), Radio Eska (ZPR), Discovery Polska i TV Zone (Agora).
Wybrane przez KRRiT kanały będą dzieliły MUX 8 ze stacjami Telewizji Polskiej, której regulator bez konkursu przyznał miejsca dla trzech stacji w SD lub po jednej w SD i HD.

(RUT, 28.09.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.