Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 12, 2025

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziewięć stacji telewizyjnych pokaże dzisiejszą debatę. Transmisja też w Polskim Radiu 24

Z ramienia Telewizji Polsat debatę poprowadzi Piotr Witwicki (screen: YouTube/Polsatnews.pl)

Dzisiejszą debatę prezydencką Telewizji Polskiej, której współorganizatorami są Polsat i TVN, pokażą również m.in. Republika i wPolsce24. Transmisję planuje też Polskie Radio 24.

Debata odbędzie się w studiu TVP przy ul. Woronicza w Warszawie. TVP nada ją w TVP 1, TVP Polonia i TVP Info. Rozpocznie się o 20 i potrwa ok. 2,5 godziny. – Sygnał debaty udostępniamy wszystkim zainteresowanym – przekazało "Presserwisowi" biuro prasowe TVP.

Republika i wPolsce24 pokażą debatę TVP

Marcin Tulicki, szef anteny wPolsce24, potwierdził nam, że ta stacja też pokaże debatę. Tomasz Sakiewicz, prezes i redaktor naczelny Republiki, przekazał, że Republika również będzie ją transmitować.

Czytaj też: Ponad 9 mln widzów śledziło pierwsze słowa papieża Leona XIV do wiernych

W Polsat News rozmowy przed (od 19.50) i po debacie, którą oglądać będzie można też w Polsat News Polityka, poprowadzi Agnieszka Gozdyra. Z kolei w TVN 24 program "Czas decyzji. Debata" ruszy już o 18.

Debatę będzie można śledzić ponadto w Biznes24. Od 19.30 widzowie zobaczą studio przed debatą (w ramach "Blajer mówi: biznes"). Po zakończeniu transmisji pojawi się ekonomiczne podsumowanie najważniejszych deklaracji kandydatów. W trakcie debaty będzie można śledzić tzw. "alert ekonomiczny", a więc wyróżnienie tych momentów wypowiedzi polityków, które dotyczą pieniędzy widzów i kondycji gospodarki.

Transmisję debaty szykuje również Polskie Radio 24 – specjalny program rozpocznie się o 19 i ma zakończyć się o północy.

TVP wyznaczyła Dorotę Wysocką-Schnepf

Z ramienia Polsatu debatę poprowadzi Piotr Witwicki (dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat), a z TVN 24 – reporter polityczny Radomir Wit.

Czytaj też: Paweł Rybicki ma program w telewizji wPolsce24. Wcześniej pracował przy kampanii Andrzeja Dudy

TVP wyznaczyła Dorotę Wysocką-Schnepf. Według Krzysztofa Stanowskiego, kandydata na prezydenta RP, większość sztabowców była jednak za zmianą gospodarza.

– O finalnym kształcie debaty poinformujemy, gdy zostaną ustalone wszystkie szczegóły – przekazało w piątek "Presserwisowi" biuro prasowe TVP.

Jak podał Onet, TVP poinformowała przedstawicieli kandydatów w niedzielę, że nie zmieniła swojego dotychczasowego wyboru prowadzącej.

Debata będzie tłumaczona na język migowy

Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek wystąpił do dyrektora generalnego TVP Tomasza Syguta o zapewnienie jak największej dostępności debaty prezydenckiej, zwłaszcza dla osób z niepełnosprawnością słuchu.

Czytaj też: Bez fajerwerków. Jak widzieliśmy Rafała Trzaskowskiego jeszcze kilka lat temu

Rzecznik zwrócił uwagę, że postać tłumacza kadrowana od pasa w górę nie powinna być mniejsza niż 1/8 wielkości ekranu, tłumaczenia powinny być prowadzone przez zespoły tłumaczy, z których każdy tłumaczy na język migowy nie dłużej niż 5 do 20 minut. Sami tłumacze języka migowego powinni reprezentować odpowiednio wysoki poziom. Transmisja z debaty powinna być też opatrzona napisami, co zwiększy jej dostępność.

"Przygotowujemy odpowiedź. Wszelkie sugestie dotyczące udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami oraz poprawy dostępności naszych programów traktujemy bardzo poważnie" – odpowiada nadawca i jednocześnie zapewnia: "Debata będzie tłumaczona na język migowy".

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 18 maja. W dniu wyborów Ipsos zrealizuje badanie exit poll dla TVP, Polsatu i TVN. Własny exit poll zapowiada Republika.

Czytaj też: Efekt króliczej nory. Przekaz o złej prokurator Wrzosek dotarł do milionów odbiorców

(MNIE, PAR, 12.05.2025)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.