Onet tworzy cykl podcastów dokumentalnych z udziałem dziennikarzy
Pierwszym z serii nowych podcastów będzie opowieść Dawida Karpiuka o reportażu poświęconym wypaleniu zawodowemu Polaków (fot. Onet)
W Onecie i w Onet Audio ruszył nowy projekt "Opowiem dlaczego", który w formie słuchowiska ożywia wybrane teksty przygotowane przez dziennikarzy Ringier Axel Springer Polska. Każdy odcinek to inna historia opowiadana przez dziennikarzy Onetu, "Newsweek Polska", "Forbesa" czy "Przeglądu Sportowego".
Każdy odcinek bazuje na konkretnym artykule, autor przedstawia zaś wybraną historię, szczegółowo ją opisując. Odsłania kulisy powstawania reportażu, przedstawia bohaterki i bohaterów, którzy dzielą się swoimi historiami, a eksperci dostarczają głębszej analizy.
"Słuchanie daje zupełnie inne doświadczenie"
"W dobie natłoku informacji i szybkiego konsumowania treści, wysokiej jakości dziennikarstwo jest nieocenione. »Opowiem dlaczego« to odpowiedź na potrzebę pogłębionej analizy i refleksji nad ważnymi kwestiami. Wersja audio to nie tylko nowoczesność i innowacyjność formy przekazu, ale także szansa na skupienie się na opowieści w sposób bardziej intymny i angażujący" – opowiada w komunikacie Jacek Gratkiewicz, head of audio&podcast Ringier Axel Springer Polska.
Czytaj też: Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie gróźb wobec Grzegorza Rzeczkowskiego
Premierowy odcinek jest poświęcony wypaleniu zawodowemu i przepracowaniu. Bohaterki i bohaterowie reportażu Dawida Karpiuka opowiadają o codzienności, którą podporządkowują pracy. W podcaście wypowiada się ekspert Andrzej Gryżewski – seksuolog, psychoterapeuta i psycholog.
"Słuchanie materiału daje zupełnie inne doświadczenie. »Newsweek« zawsze był pismem innowacyjnym, podążającym za trendami i potrzebami użytkowników. Mam nadzieję, że nigdy się to nie zmieni" – mówi Michał Szadkowski, p.o. redaktor naczelny "Newsweek Polska".
Premierowego odcinka można wysłuchać w aplikacji Onet Audio w ramach pakietu Onet Premium. Kolejne będą się ukazywać co tydzień.
Czytaj też: Nagrania Doroty Kani na YouTube notują skromne wyniki. "Nie ma silnej marki osobistej"
(PAR, 16.11.2024)