I.pl przeprasza Cezarego Łazarewicza. Sugerował mu współpracę z Urbanem, Kiszczakiem lub Jaruzelskim
Wydawca serwisu i.pl "przeprasza Cezarego Łazarewicza za opublikowanie artykułu Krzysztofa Osiejuka, w którym bezprawnie naruszono dobre imię Cezarego Łazarewicza" (fot. Marcin Obara/Press)
Należąca do Polska Press spółka PL 24, wydawca serwisu i.pl, zamieściła w serwisie i w mediach społecznościowych przeprosiny dla reportera Cezarego Łazarewicza.
Sprawa dotyczy artykułu Krzysztofa Osiejuka "Kogo młodzież nosiłaby na koszulkach zamiast Che Guevary", opublikowanego w serwisie i.pl 17 maja 2023 roku.
Wydawca portalu i.pl przeprasza Łazarewicza
Autor opisywał film o sprawie Grzegorza Przemyka "Żeby nie było śladów", który został zrealizowany na podstawie książki Cezarego Łazarewicza "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka".
Czytaj też: W serwisie Tvp.info artykuł krytyczny wobec Donalda Tuska nie utrzymał się długo
Osiejuk napisał m.in.: "A zatem, jak się okazuje, cała opowiedziana w filmie historia męczeństwa i śmierci Grzegorza Przemyka jest oparta na tym co na ten temat wiedział Cezary Łazarewicz, i na tym, co mu na ten temat opowiedzieli... no kto? Biorąc pod uwagę towarzyskie relacje łączące zawodowe środowisko Łazarewicza z ludźmi pokroju Jerzego Urbana, Czesława Kiszczaka, czy Wojciecha Jaruzelskiego, to rozumiem, że jego konsultantem był któryś z nich".
Sprawa trafiła do sądu i zakończyła się ugodą, w ramach której publikowane są przeprosiny o treści: "PL24 Sp z o.o. jako wydawca portalu i.pl przeprasza Cezarego Łazarewicza za opublikowanie artykułu Krzysztofa Osiejuka, w którym bezprawnie naruszono dobre imię Cezarego Łazarewicza poprzez insynuowanie jakoby Cezary Łazarewicz napisał książkę o śmierci Grzegorza Przemyka pod wpływem przekazów czy informacji udzielanych mu przez Jerzego Urbana, Czesława Kiszczaka lub Wojciecha Jaruzelskiego. Przedmiotowe twierdzenie jest nieprawdziwe. Niniejsze przeprosiny następują na skutek zawartej ugody sądowej".
To jeszcze dawny portal wszystkich orlenowych gazet @portal_ipl . Za czasów Obajtka pojawiało się tam mnóstwo ohydnych tekstów.
— Cezary Łazarewicz (@clazarewicz) July 4, 2024
Pomóżcie, proszę, tego twitta nagłośnić. https://t.co/i6GYhpoMxJ
Czytaj też: „Dobrze jest wrócić́". Rozmowa z Joanną Dunikowską-Paź z "19.30" w Jedynce TVP
(MAK, 08.07.2024)