Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 19, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube wprowadzi notatki i objaśnienia do filmów. Rozwiązanie z platformy X

W ramach wstępnej fazy testowej YouTube zaprosi określonych użytkowników i twórców do pisania notatek, które mają zapewnić "odpowiedni, aktualny i łatwy do zrozumienia kontekst" do filmów (fot. NordWood Themes/Unsplash.com)

YouTube wkrótce umożliwi użytkownikom w ramach nowej funkcji dodawanie "notatek" zapewniających kontekst dla niektórych filmów. Początkowo, w ramach testów, funkcja zostanie wdrożona w Stanach Zjednoczonych.

W ramach wstępnej fazy testowej YouTube zaprosi określonych użytkowników i twórców do pisania notatek, które mają zapewnić "odpowiedni, aktualny i łatwy do zrozumienia kontekst" do filmów.

Eksperci ocenią przydatność notatek w YouTube

Notatki mogą na przykład wyjaśniać, kiedy utwór ma być parodią, wskazywać, kiedy dostępna jest nowa wersja recenzowanego produktu lub informować widzów, kiedy starszy materiał filmowy jest błędnie przedstawiany jako bieżące wydarzenie.

Czytaj też: Rozprawa apelacyjna w sprawie zakazu TikToka w USA wyznaczona na 16 września

Platforma mediów społecznościowych X ma podobną funkcję o nazwie Notatki społeczności, za pomocą której umożliwia wybranym współautorom dodawanie kontekstu do postów, w tym tagów takich jak "wprowadzające w błąd" lub "wyrwane z kontekstu".

Funkcja notatek w YouTube będzie początkowo dostępna na urządzeniach mobilnych dla użytkowników w USA i w języku angielskim. YouTube informuje, że na tym etapie zewnętrzni eksperci ocenią przydatność notatek, które pomogą w szkoleniu systemów przed potencjalnym szerszym wdrożeniem.

Czytaj też: Meta wstrzymuje wprowadzanie modeli AI w Europie. "Jesteśmy rozczarowani"

(MAC, 19.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.