Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 17, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP będzie udzielać licencji organizatorom stref kibica Euro 2024 do końca turnieju

Strefy kibica muszą wykupywać licencje od TVP na transmisję meczów Euro 2024 (fot. Wikipedia)

TVP przedłuża proces udzielania zgód i licencji na organizację stref kibica Euro 2024 do 14 lipca, czyli do końca Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Do TVP wpłynęło już ponad 1500 zgłoszeń (prawie 1800 ekranów), a liczba ta ciągle rośnie.

Telewizja Polska jest jedynym podmiotem w Polsce uprawionym do udzielania licencji i zgód na publiczne pokazy wszystkich meczów Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA Euro 2024.

Wszystkie mecze Euro 2024 w TVP

Organizator każdej strefy kibica musi uzyskać stosowną zgodę nadawcy publicznego na korzystanie z sygnału kanałów TVP. Dotyczy to zarówno stref komercyjnych, jak i pokazów niekomercyjnych. Zgłaszać się mogą puby, bary, restauracje, hotele, instytucje kultury, organizacje sportowe czy samorządy.

Czytaj też: Atak na serwery TVP Sport w czasie meczu Polska-Holandia

Aby uzyskać zgodę na publiczny pokaz spotkań Euro 2024, należy wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.licencje.tvp.pl oraz uiścić stosowną opłatę (od 2 do 9,84 tys. zł) za zgodę lub licencję UEFA. Proces jest w pełni automatyczny, a zezwolenie można uzyskać w kilka minut.

Telewizja Polska pokaże wszystkie 51 meczów turnieju w TVP 1, TVP 2, TVP Sport, ale też online. Łącznie będzie to około 300 godzin transmisji, z czego 150 godzin to będą relacje z meczów oraz studio na żywo, w którym świetni eksperci będą dokładnie analizować wszystkie spotkania. Wszystkie mecze będą też dostępne online, na żywo i bezpłatnie – na stronie internetowej TVP Sport oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport i smart TV.

Spotkania będzie relacjonować na żywo siedem duetów złożonych z komentatora i eksperta: Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski, Mateusz Borek i Robert Podoliński, Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow, Maciej Iwański i Radosław Gilewicz, Sławomir Kwiatkowski i Marek Wasiluk, Michał Zawacki i Kazimierz Węgrzyn oraz Mateusz Święcicki i Wojciech Kowalewski.

Czytaj też: Papaya pracuje nad trzecim dokumentem o polskim piłkarzu dla Prime – tym razem o Wojciechu Szczęsnym

(PAR, 17.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.