Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 16, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Atak na serwery TVP Sport w czasie meczu Polska-Holandia

Przez kilkanaście minut mecz Polska-Holandia nie był dostępny w serwisie TVP Sport (screen: TVP Sport)

Pierwszy mecz reprezentacji Polski na Euro 2024 był przez pewien czas niedostępny w transmisji na stronie TVP Sport. Według TVP doszło do ataku DDoS.

Mecz Polska Holandia w Hamburgu rozpoczął się w niedzielę o 15. W tym samym momencie serwis TVP Sport, gdzie transmitowane było spotkanie padł.

- Około godziny 15:00 Telewizja Polska odnotowała atak DDOS przeprowadzony z adresów IP zlokalizowanych na terenie Polski. Po niecałej minucie zaczęliśmy działania przy współpracy z operatorami krajowymi, które doprowadziły do mitygacji ataku. Służby IT przywróciły usługi - napisał w serwisie X Jakub Kwiatkowski, szef TVP Sport.

Atak DDoS (Distributed Denial of Service) polega na jednoczesnym kontaktowaniu się z atakowanym serwerem z wielu źródeł, które wysyłają podobne zapytania. Specjaliści IT komentują, że zainteresowanie transmisją on-line mogło być tak duże, że serwery TVP nie wytrzymały nadmiarowego obciążenia.

(PAR, 16.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.