Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 12, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Rzeczkowski dyrektorem Centrum Badań nad Dezinformacją w Collegium Civitas

Grzegorz Rzeczkowski jest dziennikarzem tygodnika "Newsweek Polska" (fot. Leszek Zych)

Collegium Civitas powołało nową jednostkę organizacyjną – Centrum Badań nad Dezinformacją. Kieruje nim Grzegorz Rzeczkowski, dziennikarz tygodnika „Newsweek Polska”. Centrum ma prowadzić badania nad dezinformacją, szczególnie w mediach społecznościowych i edukować społeczeństwo na temat związanych z nią zagrożeń.

Centrum Badań nad Dezinformacją będzie także tworzyć strategie przeciwdziałania dezinformacji i współpracować z ośrodkami badawczymi oraz organizacjami pozarządowymi w Polsce i za granicą. Jego główną ekspertką została Anna Mierzyńska, dziennikarka OKO.press, specjalizująca się w badaniu dezinformacji.

Czytaj też: Kamila Biedrzycka i Mirosław Oczkoś prowadzą nowy program wideo "Super Expressu"

– Dezinformacja to jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla współczesnych społeczeństw. Naszym celem jest nie tylko badanie tego zjawiska, ale także edukowanie społeczeństwa i tworzenie skutecznych metod przeciwdziałania – podkreśla w komunikacie prasowym Grzegorz Rzeczkowski, dyrektor Centrum Badań nad Dezinformacją.

(MAK, 12.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.