Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 10, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anna Kalczyńska w Iberionie. Poprowadzi autorski format geopolityczny

"Dla naszej redakcji przyjście Ani to bardzo duże wzmocnienie" – uważa Janusz Schwertner (fot. materiały prasowe)

Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska. Dziennikarka poprowadzi autorski format geopolityczny.

"W tych trudnych czasach podstawą jest zrozumienie sytuacji międzynarodowej i sojuszy, na jakie możemy liczyć jako państwo. Polityka zagraniczna jest dzisiaj tematem krajowym nr 1, w tym sensie, że określa nasze bezpieczeństwo" – wyjaśnia w komunikacie prasowym Anna Kalczyńska.

Schwertner o Kalczyńskiej: "Bardzo duże wzmocnienie"

Jak podano w komunikacie "przejście Kalczyńskiej do Iberionu to efekt długoterminowej strategii spółki, która stawia na łączenie wiarygodnego dziennikarstwa z zasięgami w mediach społecznościowych". Wcześniej do firmy dołączyli Janusz Schwertner, Mateusz Baczyński, Jakub Wątor czy Andrzej Sołtysik.

Czytaj też: Zysk nadawcy RMF FM wzrósł w 2023 roku o blisko 58 proc. "Zadowalający wynik"

"Anna Kalczyńska to jedna z tych dziennikarek, która opisując świat polityki, nie ulega emocjom żadnej ze stron politycznego sporu" – stwierdza w komunikacie Janusz Schwertner, dyrektor programowy Iberionu i redaktor naczelny Gońca. "Wierzę, że jej wiedza na temat spraw międzynarodowych, umiejętność stawiania trudnych pytań i własny styl prowadzenia rozmów stanowić będą wybuchową mieszankę. Dla naszej redakcji przyjście Ani to bardzo duże wzmocnienie" – dodał.

Anna Kalczyńska pierwsze kroki stawiała w Telewizji Polskiej. Następnie przez 14 lat związana była z TVN. Najpierw w TVN 24, gdzie przez realizowała cykl "Studio Europa", prowadziła serwisy informacyjne i rozmowy z politykami, a później jako prowadząca "Dzień dobry TVN". Ze śniadaniówką rozstała się rok temu.

Czytaj też: Kolejna decyzja sądu ws. pieniędzy z abonamentu dla TVP. Wniosek Świrskiego oddalony

(KOZ, 10.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.