Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 10, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pat Sajak po 41 latach zakończył prowadzenie amerykańskiego "Koła Fortuny"

Patrick Leonard Sajdak ma polskie korzenie. W 2017 roku uczestniczył w inauguracji nowej edycji programu "Koło Fortuny" w naszym kraju (screen: YouTube/E! News)

Pat Sajak po 41 latach w piątek 7 czerwca oficjalnie pożegnał się z rolą prowadzącego teleturniej "Koło Fortuny" na antenie stacji CBS. Jego ostatni monolog na zakończenie programu trwał blisko cztery minuty.

Półgodzinny odcinek został nagrany 5 kwietnia. Rozpoczął się klipem przedstawiającym pierwsze wystąpienie Sajaka w roli gospodarza w 1981 roku, kiedy program był emitowany w dziennym paśmie NBC, a następnie jesienią 1983 przeniesiono go do dystrybucji za pośrednictwem King World Productions (którą przejęła CBS w 2000 roku).

Pat Sajak z 8 tys. występów na koncie

Po wyemitowaniu klipu w stylu vintage "Wheel of Fortune" rozpoczęło się tak samo, jak przez ostatnie 41 sezonów. Sajak i jego wieloletnia współprowadząca Vanna White wkroczyli na plan i poprowadzili program. "Zamierzamy tutaj rozdać trochę pieniędzy" – powiedział Sajak po raz ostatni, mając na koncie ok. 8 tys. występów w programie.

Czytaj też: 98-letni Dick van Dyke najstarszym w historii zdobywcą nagrody Emmy

W pewnym momencie Sajak sam zakręcił kołem i obiecał dać każdemu zawodnikowi dodatkowe 1000 dolarów. Ostatecznie podniósł tę sumę do 5000 dolarów. "Wiecie co? To nie moje pieniądze" – zażartował. Zwyciężczyni tego odcinka zgarnęła ostatecznie 79 598 dol.

Jesienią zostanie zastąpiony przez Ryana Seacresta, White pozostanie w programie jako pomocniczka prowadzącego, ujawniająca kolejne litery na planszy.

Legenda "Koła Fortuny" ma polskie korzenie

Pat Sajak przejął obowiązki prowadzącego od Chucka Woolery’ego, który był pierwszym gospodarzem "Koła Fortuny" po debiucie programu w 1975 roku. Z "Wheels of Fortune" współpracę rozpoczął w 1981 roku, otrzymując później 19 nominacji do Daytime Emmy i zdobywając trzy nagrody.

Czytaj też: Netflix testuje pierwsze od 10 lat zmiany w wyglądzie i działaniu aplikacji

Sajak posiada swoją gwiazdę na Hollywoodzkiej Alei Gwiazd. Po przejściu na emeryturę przez co najmniej trzy lata będzie pełnić funkcję konsultanta programu.

Naprawdę nazywa się Patrick Leonard Sajdak i ma polskie korzenie. Jego rodzina pochodziła ze wsi Laskowa, położonej w województwie małopolskim. W 2017 roku uczestniczył w inauguracji nowej edycji programu "Koło Fortuny" w Polsce. Była to jego pierwsza wizyta w ojczyźnie przodków. Odwiedził wtedy rodzinną miejscowość.

Czytaj też: Polsat pokaże polską wersję wojskowego reality show "SAS: Who Dares Wins"

(MAC, 10.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.