Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 09, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kurski nie dostał się do Parlamentu Europejskiego. Były prezes TVP bez mandatu

Jacek Kurski od stycznia 2016 do początku września 2022 roku był prezesem TVP (fot. KOZ)

Były prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski nie zdobył mandatu europosła – wynika z badania exit poll, zrealizowanego przez Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu.

PKW podała już wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Oficjalnie wiadomo, że Jacek Kurski uzyskał w nich bardzo słaby wynik. Kliknij tutaj, żeby przeczytać szczegóły.

Wcześniej pisaliśmy:

Kurski startował z listy Prawa i Sprawiedliwości z drugiego miejsca w okręgu mazowieckim. Jedynką był Adam Bielan, który – według badania exit poll – zdobył mandat.

Czytaj też: Oglądalność programu "Niebezpieczne związki" w TVP Info. Nie wpuszczono Kurskiego

Jacek Kurski kierował TVP od stycznia 2016 do początku września 2022 roku (z krótką przerwą w 2020 roku). Za jego prezesury z telewizją musiało rozstać się wielu doświadczonych dziennikarzy, a programy informacyjne i TVP Info na niespotykaną od 1989 roku skalę realizowały partyjną propagandę. Pod koniec 2022 roku Kurski dostał stanowisko w Banku Światowym, które stracił rok później, po zmianie władzy w Polsce.

Były szef TVP zasiadał już w Parlamencie Europejskim w latach 2009-2014.

Czytaj też: Srebrny ekran i srebrniki. To nieprawda, że w mediach nie płaci się za komentarze

(KOZ, 09.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.