Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 06, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Autor propagandowych materiałów "Wiadomości" Dominik Cierpioł w zespole Biznes24

W przeszłości Dominik Cierpioł pracował w kanałach TVN (screen: Tvn24.pl)

Do zespołu telewizji ekonomicznej Biznes24 dołączył Dominik Cierpioł, znany z propagandowych materiałów w "Wiadomościach" TVP.

- Dominik Cierpioł jest jednym z najbardziej pracowitych i oddanych swoim zadaniom ludzi, jakich znam. Znakomicie współpracowało się nam w czasach, gdy obaj pracowaliśmy w TVN CNBC, którego byłem szefem - tłumaczy "Presserwisowi" Roman Młodkowski, prezes Biznes24. I dodaje: - Mam wrażenie, że Dominik jest rozczarowany dziennikarstwem politycznym i naciskiem, któremu podlegał w tym okresie swojej pracy. Kiedy więc zapytał, czy nie szukam ludzi, którzy wiedzą, że chcą zajmować się tematami biznesowymi - odpowiedziałem, że szukam.

Cierpioł wydaje i produkuje program Pawła Blajera pt. "Blajer mówi: Biznes", ale też ma okazjonalnie wspierać stację w innych obszarach, np. przeprowadzaniu wywiadów na żywo spoza studia.

Czytaj też: TVP Info wprowadzi trzy nowe programy. Spore zmiany w czerwcowej ramówce

Wcześniej do Biznes24 dołączył Paweł Blajer, także poprzednio związany z TVP za czasów, gdy była ona kontrolowana przez Prawo i Sprawiedliwość.

Materiały Dominika Cierpioła, nadawane w "Wiadomościach", były określane jako propagandowe. W 2018 roku OKO.press pisał: "Materiał nadany w niedzielę 23 września 2018 w głównym wydaniu »Wiadomości« TVP 1 zatytułowano: »Rzekome elity atakują Kościół katolicki«, jego autorem jest Dominik Cierpioł. Popatrzmy, jakie składowe propagandy znalazły się w tym niespełna pięciominutowym materiale". W felietonie Cierpioła m.in. stwierdzono, że film "Kler" nie podoba się zwykłym Polakom, cytowano też ich wypowiedzi. "Oczywiście osoby te filmu nie widziały. Bo nie mogły" - napisał OKO.press.

Z kolei "Newsweek Polska" w 2021 roku przypomniał materiał z maja 2018, zatytułowany "Awanturnicy z totalnej opozycji". Zaliczono do nich też wtedy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. "Autor tego materiału Dominik Cierpioł szczegółowo wymieniał afery i nieprawidłowości, z którymi wiązał Adamowicza, a potem jasno i wyraźnie stwierdził: »Władze miasta związane z PO bagatelizują problem«" - napisał "Newsweek Polska".

Według Nielsen Media w maju Biznes24 miał średnio 0,01 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ (tyle samo, co w maju 2023).

(MNIE, 06.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.