Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 05, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dzienniki Polska Press świętują rocznicę wyborów z 4 czerwca. Specjalne okładki

Spośród czterech projektów okładki najwięcej dzienników Polska Press wybrało ten pierwszy, trzy - drugi, dwie - trzeci, a czwarty tylko jeden

Dzienniki Polska Press we wtorek 4 czerwca ukazały się z okolicznościowymi okładkami, wraz z serwisami internetowymi grupy zmieniły też winiety.

Dzienniki regionalne z grupy wydawniczej należącej do państwowego Orlenu wczoraj na pierwszych stronach odeszły od swoich standardowych layoutów. Ich redakcje mogły wybrać jeden z czterech biało-czerwonych projektów przygotowanych przez dyrektora artystycznego Polska Press Tomasza Bocheńskiego – każdy nawiązywał do 35. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce.

Czytaj też: Marek Twaróg wraca do Polska Press Grupy

Drukowane dzienniki, jak i serwisy internetowe Polska Press do 7 czerwca będą w winietach używać tzw. solidarycy, czyli charakterystycznego kroju liter występującego w logo NSZZ "Solidarność". Kształt liter autorstwa Krystyny i Jerzego Janiszewskch symbolizował tłum protestujących i sprawdza się w długich słowach, ale przez Polska Press jest używany także w krótkich jak i.pl czy "NTO".

Redakcje Polska Press przygotowały również zestaw materiałów dotyczących wyborów w 1989 roku i upadku komunizmu.

– Chcemy, aby ta rocznica mocno zaistniała w naszych serwisach i tytułach. To ważny moment w historii naszego kraju, który zasługuje na odpowiednie upamiętnienie i refleksję – mówi Wojciech Rogacin, redaktor naczelny portalu i.pl. 

Czytaj też: Nowi redaktorzy naczelni w dziennikach Polska Press. Zmiany w ośmiu tytułach

(PAR, 05.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.