Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 03, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Twaróg wraca do Polska Press Grupy

Polska Press ma w portfolio 23 regionalne serwisy informacyjne, ogólnopolski serwis I.pl oraz serwisy tematyczne i rozrywkowe. Wydaje 20 dzienników regionalnych, ma cztery drukarnie. W 2021 r. niemieckie wydawnictwo Verlagsgruppe Passau sprzedało grupę koncernowi PKN Orlen (fot. arc)

W lipcu br. Marek Twaróg – obecnie redaktor naczelny serwisu Press.pl i "Presserwisu" – obejmie funkcję dyrektora rozwoju w Polska Press Grupie. Do jego obowiązków należeć będzie nadzór nad wszystkimi redakcjami regionalnymi PPG, rozwój oferty Grupy, przywrócenie wiarygodności serwisom i tytułom.

Polska Press (Orlen) od marca br. ma nowy zarząd z Zenonem Nowakiem w roli prezesa. Od tego czasu trwa proces naprawczy koncernu, ogłoszono rekrutacje na stanowiska naczelnych tytułów regionalnych.

Marek Twaróg związany był z Polska Press (wtedy Polskapresse) od 1994 r. W 2007 roku został redaktorem naczelnym "Gazety Wrocławskiej", a w 2010 r. – szefem "Dziennika Zachodniego". Po przejęciu koncernu przez PKN Orlen w 2021 r. stracił stanowisko naczelnego "Dziennika Zachodniego". W tym samym roku objął funkcję naczelnego portalu Press.pl i "Presserwisu", najważniejszego serwisu oraz newslettera branżowego o mediach i reklamie.

– W trudnych czasach dla Polski i w trudnych czasach "Press" nie mogliśmy dostać lepszego wsparcia niż obecność w naszej redakcji Marka Twaroga. Jest doskonałym redaktorem, wspaniałym szefem i wiernym przyjacielem. Przyszedł do nas, gdy Polska Press weszła na drogę propagandy i odchodzi, by przywracać tam wolne i niezależne dziennikarstwo. Marku, żałujemy, że odchodzisz, ale rozumiemy Twoją decyzję. Wraz z całym zespołem "Press" i "Presserwisu" trzymamy za Ciebie kciuki. Dziękujemy! – stwierdza Andrzej Skworz, redaktor naczelny "Press".

– To były znakomite trzy lata w świetnym, zgranym zespole najbardziej profesjonalnej redakcji branżowej w kraju. Bardzo wiele nauczyłem się zarówno od moich szefów, jak i dziennikarzy – prawdziwych ekspertów, z którymi na co dzień pracowałem. Dziękuję Andrzejowi Skworzowi oraz Weronice Mirowskiej za zaufanie. Stworzyli znakomity zespół ludzi, który przetrwał niejedno i dzięki bezkompromisowej postawie jest na drodze do kolejnych sukcesów – mówi Marek Twaróg.

Polska Press ma w portfolio 23 regionalne serwisy informacyjne, ogólnopolski serwis I.pl oraz serwisy tematyczne i rozrywkowe. Wydaje 20 dzienników regionalnych, ma cztery drukarnie. W 2021 r. niemieckie wydawnictwo Verlagsgruppe Passau sprzedało grupę koncernowi PKN Orlen.

(CP, 03.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.