Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 29, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spółka Goldenline w likwidacji. "Kwestie wykorzystania serwisu są jeszcze analizowane"

- Wyniki Goldenline nie napawały optymizmem, zatem po paru miesiącach została podjęta decyzja o likwidacji spółki - informuje Anna Marucha (screen: Goldenline.pl)

Spółka Goldenline, operator serwisu rekrutacyjnego Goldenline.pl, została postawiona w stan likwidacji, bo jej wyniki "nie napawały optymizmem".

Jak podano w sprawozdaniu kwartalnym Agory, nadzwyczajne zgromadzenie wspólników Goldenline pod koniec kwietnia podjęło uchwałę o rozwiązaniu spółki i postawieniu jej w stan likwidacji.

"Rozpatrywane są różne opcje"

– Wyniki Goldenline nie napawały optymizmem, zatem po paru miesiącach została podjęta decyzja o likwidacji spółki. Kwestie wykorzystania serwisu oraz bazy danych użytkowników są jeszcze analizowane i rozpatrywane są różne opcje dalszych działań – mówi "Presserwisowi" Anna Marucha, dyrektorka komunikacji korporacyjnej Grupy Agora.

Czytaj też: "Zastaliśmy TVP bez fachowców i z przerostem biurokracji". Dyrektor opowiada o problemach

Agora na początku stycznia 2024 roku za 6,2 mln zł sprzedała spółkę HRlink spółce eRecruitment Solutions z Grupy Pracuj. Transakcja nie objęła Goldenline, w której HRlink miał 100 proc. kapitału zakładowego. Jedynym udziałowcem Goldenline została spółka Wyborcza. W lutym 2024 roku doszło do zmian w zarządzie Goldenline – z zarządu odwołany został Arkadiusz Kuchto, a w skład zarządu powołano Joannę Kwas i Mateusza Nowaka.

W 2023 roku spółka Goldenline uzyskała 1,47 mln zł przychodów i zanotowała 369 tys. zł straty. W jej sprawozdaniu za 2022 rok podano, że z końcem 2022 roku swój profil zawodowy w serwisie miały ponad 3 mln osób.

Twórcą Goldenline.pl jest Mariusz Gralewski. Agora w serwis zainwestowała w 2011 roku (za 36 proc. zapłaciła 11,5 mln zł) i w 2016 roku (za kolejne 53 proc. zapłaciła 8,5 mln zł).

Czytaj też: W 2023 roku KRRiT wydała 64,2 mln zł. Prof. Kowalski przeciwny przyjęciu sprawozdania

(KOZ, 29.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.