Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 27, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Operatorzy żądają od Świrskiego planu ws. rekoncesji dla TVN Style. "Stan zawieszenia"

Satelitarna koncesja TVN Style wygasa 28 lipca br. (screen: YouTube/Identerek)

Zrzeszająca operatorów telekomunikacyjnych Polska Izba Komunikacji Elektronicznej w piśmie do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego i członków Rady poprosiła o harmonogram związany z przedłużeniem koncesji dla TVN Style. Jak podkreślono, konieczność wyłączenia kanału wiązałaby się dla operatorów z istotnymi kosztami operacyjnymi, finansowymi i wizerunkowymi.

W piśmie, do którego treści dotarł "Presserwis", przypomniano, że koncesja kanału wygasa 28 lipca. "A my jako dystrybutorzy programów telewizyjnych nie wiemy, czy będziemy go mogli dalej oferować naszym widzom. Brak decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w postępowaniu rekoncesyjnym wprowadza duży element niepewności kontraktowej pomiędzy nadawcą programu TVN Style a jego dystrybutorami, ale przede wszystkim stawia pod znakiem zapytania naszą ofertę audiowizualną dla widzów – naszych Klientów" – napisano.

KRRiT nie zajmuje stanowiska ws. TVN Style

Jak dodano, operatorzy chcą oferować swoim klientom szeroką ofertę programów, "wśród których polski kanał telewizyjny TVN Style z lokalnymi produkcjami cieszy się dużą popularnością".

Czytaj też: Regionalne rozgłośnie publiczne ze wspólną kampanią. Informują o braku pieniędzy z KRRiT

"W chwili obecnej jesteśmy w stanie zawieszenia, czy będziemy mogli wywiązać się z naszych długoterminowych zobowiązań względem naszych Klientów w zakresie oferty programu TVN Style. Jest to dla biznesu operatorskiego o tyle krytyczne, że konieczność wyłączenia z oferty popularnego, rozpoznawalnego programu telewizyjnego obecnego na rynku przez wiele lat wiązałaby się dla środowiska operatorów z istotnymi kosztami operacyjnymi, finansowymi i wizerunkowymi" – przekazano.

Powołując się na troskę o klientów, zwrócono się do członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z prośbą o jak najszybsze zajęcie jednoznacznego stanowiska w sprawie TVN Style. Pismo podpisał Bogdan Łaga, prezes Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

Przypomnijmy, że Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji w czasie środowego posiedzenia nie udało się przedłużyć koncesji dla kanału TVN Style. W głosowaniu przeciw rekoncesji był tylko Maciej Świrski, przy dwóch głosach za (prof. UW Tadeusz Kowalski, Marzena Paczuska) i dwóch się wstrzymujących (Agnieszka Glapiak, Hanna Karp).

Zarząd TVN: "Kolejny bezprawny atak"

Jak podano w komunikacie, zdaniem przewodniczącego KRRiT przyznanie koncesji dla TVN Style mogłoby wiązać się ze złamaniem polskiego i europejskiego prawa. "Z tego powodu struktura kapitałowa spółki zostanie poddana szczegółowej analizie przez niezależnych ekspertów" – napisano w komunikacie przewodniczącego KRRiT.

Czytaj też: Czterech chętnych na nadawanie na MUX 8. W tym Republika, Fratria oraz Węgrzy

Zarząd TVN odpowiedział na ten komunikat: "Struktura właścicielska TVN Warner Bros. Discovery nie budzi żadnych wątpliwości. Potwierdzają to wyroki sądów, liczne opinie prawne i decyzje KRRiT przyznające koncesje kanałom naszej grupy. Brak przedłużenia koncesji dla TVN Style i wypowiedzi szefa KRRiT są kolejnym bezprawnym atakiem na amerykańskiego inwestora i wartości łączące nasze kraje" – napisano w oświadczeniu.

Satelitarna koncesja TVN Style wygasa 28 lipca br. O jej przedłużenie na kolejnych 10 lat nadawca wystąpił już w lipcu 2023 roku.

Czytaj też: "Najgorzej zorganizowana mulitliga". Polsat żegna się z prawami do polskiej piłki blamażem z multiligą 1 Ligi

(MNIE, 27.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.