Dział: PRASA

Dodano: Maj 13, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Wybranowski naczelnym Holistic.news. "Wyjście poza polityczne nawalanki”

Wojciech Wybranowski przyznaje, że kierowanie serwisem Holistic.news jest dla niego nowym doświadczeniem i wyzwaniem (screen: YouTube/Tygodnik DoRzeczy)

Wojciech Wybranowski zastąpił Artura Heliaka na stanowisku redaktora naczelnego serwisu Holistic.news. W serwisie pod kierownictwem Wybranowskiego mają być publikowane pogłębione artykuły i wywiady o tematyce społecznej i popularnonaukowej.

Wojciech Wybranowski od czerwca 2021 do maja 2023 roku był redaktorem naczelnym "Głosu Wielkopolskiego”. W tej gazecie 30 lat temu rozpoczynał też pracę dziennikarską. Potem publikował w "Naszym Dzienniku”, "Rzeczpospolitej”, "Uważam Rze”, "Do Rzeczy”, Wirtualnej Polsce, Tvp.info i węgierskim portalu Remix News.

Czytaj też: Dwumiesięcznik "Książki. Magazyn do czytania" ma nowego naczelnego

Holistic.news został reaktywowany w ubiegłym roku. Od wiosny 2018 wydawała go spółka Developer Media, powiązana z firmą deweloperską Cavatina. W marcu zaczął być też wydawany kwartalnik "Holistic”. Serwis i kwartalnik działały do marca 2020 roku. W tym okresie projekt miał trzech naczelnych: Marcina Firleja, Mariusza Zawadzkiego i Jarosława Kociszewskiego.

Obecnie Holistic.news wydawany jest przez Fundację Fiducia, która powstała z inicjatywy Grupy Cavatina. - W przyszłości ma też się ukazywać drukowany magazyn „Holistic”, ale raczej nieregularnie - mówi Wojciech Wybranowski.

Naczelny Holistic.news przyznaje, że kierowanie takim serwisem jest dla niego nowym doświadczeniem i wyzwaniem. - Do tej pory zajmowałem się tematyką polityczną i dziennikarstwem śledczym. Polityki u nas nie będzie. W Holistic.news publikujemy pogłębione artykuły i wywiady o tematyce społecznej z perspektywy filozoficznej, socjologicznej czy psychologicznej. Pozyskuję właśnie nowych autorów ze środowiska akademickiego. Dla mnie to też okazja do wyjścia poza polityczne nawalanki - tłumaczy Wybranowski.

(MAK, 13.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.