Dział: PRASA

Dodano: Maj 13, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dwumiesięcznik "Książki. Magazyn do czytania" ma nowego naczelnego

Łukasz Grzymisławski ostatnio był wiceszefem działu Świat "Gazety Wyborczej" (fot. materiały prasowe)

Łukasz Grzymisławski zastąpił Juliusza Kurkiewicza w roli redaktora naczelnego dwumiesięcznika "Książki. Magazyn do czytania" (Agora). 

Jak przekazało nam biuro prasowe Agory, zmiana na tym stanowisku wiąże się z tym, że "dotychczasowy redaktor naczelny magazynu w najbliższej przyszłości będzie zaangażowany w inne projekty Wyborczej". Spółka nie podaje na razie szczegółów. 

Czytaj też: Wojciech Wybranowski naczelnym Holistic.news. "Wyjście poza polityczne nawalanki”

Juliusz Kurkiewicz pozostaje w zespole "Książek". Naczelnym dwumiesięcznika został w lutym 2019 roku, wcześniej - od 2018 roku - był zastępcą Pawła Goźlińskiego. W piśmie pracuje od początku jego istnienia, czyli od 2011 roku. 

Nowy naczelny Łukasz Grzymisławski związany jest z "Gazetą Wyborczą" od 2002 roku. Przez kilka lat był szefem działu Kultura, a ostatnio - wiceszefem działu Świat oraz koordynatorem zagranicznej współpracy redakcji "GW" w ramach projektu LENA, skupiającego europejskie gazety. Nadal będzie zajmował się relacjami z partnerami redakcji z LENA.

(KOZ, 13.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.