Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Maj 06, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Likwidator Jacek Grudzień także redaktorem naczelnym Radia Łódź. Nowa struktura organizacyjna

Od stycznia likwidatorem Radia Łódź jest Jacek Grudzień, w przeszłości dyrektor TVP 3 Łódź (screen: YouTube/Radio Łódź)

Radio Łódź wprowadziło nową strukturę organizacyjną – ustalił "Presserwis". W jej ramach stanowisko redaktora naczelnego pełni równolegle likwidator spółki. Obecnie jest nim Jacek Grudzień.

W nowej strukturze pojawiło się stanowisko dyrektora programu. Objęła je Monika Czerska, która te obowiązki pełniła już tymczasowo od stycznia. Przewidziano też stanowisko sekretarza programu. Jest nim Marcin Mendelbaum, wieloletni dziennikarz, prezenter i prowadzący debaty Radia Łódź. W poprzedniej strukturze szef programu był też tytułowany redaktorem naczelnym.

Jacek Grudzień likwidatorem Radia Łódź od stycznia

Na czele redakcji informacji, internetu i sportu bez zmian stoi Jarosław Turek, który szefował już jej w ostatnich miesiącach jako pełniący obowiązki. Jego zastępcą jest z kolei Konrad Ciężki, który odpowiada za portal i nowe media.

Czytaj też: Części członków rady programowej Polskiego Radia nie udało się odwołać Marka Suskiego

Redakcja edukacji i kultury zmieniła się w redakcję publicystyki i kultury. Jej szefową jest prezenterka i publicystka Izabela Berkowska. Wcześniej na czele redakcji edukacji i kultury stał Jarosław Kosmatka. Z kolei redakcją anteny i muzyki (wcześniej anteny i realizacji programu) kieruje bez zmian Marcin Tercjak, a Bartosz Florczak jest zastępcą i odpowiada za linię muzyczną stacji. Na czele działu emisji pozostaje Beata Kornacka-Jóźwiak.

Studio regionalne w Sieradzu podlega teraz kierownikowi działu informacji, internetu i sportu (nie jest wymieniane w strukturze odrębnie). Nie ma też już redakcji DAB+.

Od stycznia likwidatorem Radia Łódź jest Jacek Grudzień, w przeszłości dyrektor TVP 3 Łódź. Wcześniej prezesem spółki był Arkadiusz Paluszkiewicz, skonfliktowany z częścią załogi. Związki zawodowe zarzucały mu m.in. wprowadzanie w rozgłośni "atmosfery terroru i zastraszenia".

Czytaj też: Agnieszka Drozd i Maciej Jankowski przechodzą z Radia Nowy Świat do radiowej Trójki

(MNIE, 06.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.