Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Maj 06, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Części członków rady programowej Polskiego Radia nie udało się odwołać Marka Suskiego

Za odwołaniem Marka Suskiego z funkcji przewodniczącego zagłosowało 3 członków rady programowej Polskiego Radia (screen: YouTube.com/RMF24)

Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości pozostaje przewodniczącym rady programowej Polskiego Radia. Wniosek o jego odwołanie z funkcji nie uzyskał większości.

Wniosek o odwołanie Marka Suskiego podczas marcowego posiedzenia zgłosiło czworo jej członków (Barbara Zdrojewska, Renata Butryn, Jan Ordyński i Andrzej Różański). Znalazł się on w porządku posiedzenia, które odbyło się we wtorek 30 kwietnia. Za dymisją Suskiego głosowało 3 członków rady, przeciw było 7.

Czytaj też: Agnieszka Drozd i Maciej Jankowski przechodzą z Radia Nowy Świat do radiowej Trójki

– Przegraliśmy głosowanie, co było do przewidzenia, bo większość pisowska go utrzymała – mówi Jan Ordyński. – Cały czas nie uznaje nowych władz radia, nie chciał rozmawiać z Pawłem Majcherem i Juliuszem Kaszyńskim, którzy byli na posiedzeniu – relacjonuje Ordyński. 

Podczas posiedzenia rada programowa Polskiego Radia pozytywnie zaopiniowała zmiany w ramówce Trójki (obowiązują od kwietnia).

Czytaj też: Były pracownik regionalnego Radia Poznań odpowie za obraźliwe wpisy w internecie

(KOZ, 06.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.