Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Maj 01, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stacje radiowe na majówkę. Radio Zet z "Majówką-grillówką", RMF FM z kamperem

W ramach akcji "Majówka-grillówka Radia Zet" (1-5 maja) ekipa Radia Zet odwiedzi m.in. Giżycko, Mikołajki i Olsztyn (fot. materiały prasowe)

Na długi weekend majowy stacje radiowe przygotowały specjalne programy i wydarzenia plenerowe.

W ramach akcji "Majówka-grillówka Radia Zet" (1-5 maja) ekipa Radia Zet odwiedzi m.in. Giżycko, Mikołajki i Olsztyn. W programie akcji znajdą się np. zabawy dla dzieci i konkursy. Relacje będzie można usłyszeć na antenie stacji. Trwa też kampania "Radio Zet nr 1 na majówkę". W jej ramach spoty promujące Radio Zet można usłyszeć w 66 galeriach handlowych.

Czytaj też: Radiowa Trójka proponuje nową listę przebojów. Poprowadzi ją Piotr Metz

Majówkowe ramówki będą mieć też inne stacje Grupy Eurozet, np. w Radiu Złote Przeboje pojawi się m.in. "MAJ_Unia", czyli muzyczna podróż po krajach Unii Europejskiej w 20. rocznicę wstąpienia Polski do Unii. Z kolei w Tok FM 1 maja w serwisach informacyjnych znajdą się informacje o tym, co jako Polacy zyskaliśmy dzięki przynależności do Unii Europejskiej.

RMF FM wyruszył we wtorek 30 kwietnia w majówkową trasę kamperem po kraju. Udział wezmą nie tylko dziennikarze stacji, ale też wokaliści, np. Kamil Bednarek, Daria Marx i Arek Kłusowski.

Dwie radiowe ekipy odwiedzą słuchaczy, którzy zgłaszając się przez stronę internetową, zaproszą dziennikarzy do swoich domów czy na działki. W odwiedzanych miejscowościach RMF FM będzie też organizować dla mieszkańców poczęstunek lub kino plenerowe. Finał zaplanowano na 5 maja w Mikołajkach.

Czytaj też: "Gazeta Wyborcza" wprowadza podpisy redaktorów pod tekstami. I sztuczną inteligencję zamiast korekty

Trasa będzie relacjonowana na antenie RMF FM, na stronie Rmf.fm, w mediach społecznościowych stacji i jest częścią kampanii "Fajne radio RMF".

Majówka z radiową Trójką to m.in. "Unia dla kobiet – kobiety Unii". Renata Grochal porozmawia z kobietami, które pracowały na rzecz integracji europejskiej lub pełniły ważne funkcje w strukturach UE. W pierwszych dniach maja Trójka sięgnie też do swoich archiwalnych audycji rozrywkowych. Omówieniem ich kontekstu zajmą się Joanna Kołaczkowska i Michał Nogaś.

Czytaj też: Nowy "Press": Dunikowska-Paź o prawdzie w TVP, Głuchowski, Suwart i mistrz Gosztyła

(MNIE, 01.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.