Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 30, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Trójka proponuje nową listę przebojów. Poprowadzi ją Piotr Metz

Autorska audycja Piotra Metza ma być listą przebojów – słuchacze nadal będą wskazywać swoje ulubione piosenki. Formuła poszerzy się jednak o spotkania z artystami i minikoncerty (fot. materiały prasowe)

Radiowa Trójka wprowadzi do ramówki nową listę przebojów, którą poprowadzi Piotr Metz. "Listy, która na antenie Trójki pojawiła się w roku 2022 kontynuować nie chcemy. Chcemy zacząć od początku!" – stwierdziła Agnieszka Szydłowska, dyrektorka - redaktorka naczelna radiowej Trójki.

Najpierw, 2 maja, Trójka nada "The Best Of LP3". Gospodarzem tego dnia będzie Tomasz Żąda.

Agnieszka Szydłowska: "Chcemy zacząć od początku"

"To będzie pożegnanie z »Listą Przebojów Trójki«, której kontynuacja nie jest możliwa – nie mamy do tego prawa. Jej zakończenie jest częścią naszej trójkowej historii" – zapowiedziała w komunikacie prasowym Agnieszka Szydłowska, dyrektorka - redaktorka naczelna radiowej Trójki.

Czytaj też: "Gazeta Wyborcza" wprowadza podpisy redaktorów pod tekstami. I sztuczną inteligencję zamiast korekty

"Listy, która na antenie Trójki pojawiła się w roku 2022 kontynuować nie chcemy. Chcemy zacząć od początku! W piątek 3 maja o godzinie 19.00 z naszymi słuchaczkami i słuchaczami spotka się Piotr Metz. Znany dziennikarz muzyczny powraca do Trójki, by zbudować z nami »Pierwszą Trójkę – Listę Przebojów«" – dodała Szydłowska.

Autorska audycja Piotra Metza ma być listą przebojów – słuchacze nadal będą wskazywać swoje ulubione piosenki. Formuła poszerzy się jednak o spotkania z artystami i minikoncerty. 3 maja ukaże się wydanie zerowe. Po jego zakończeniu zostanie uruchomione głosowanie na notowanie nr 1, które będzie nadane 10 maja.

Lista przebojów zniknęła z Trójki w 2020 roku

Na antenę Programu III Polskiego Radia lista wróciła w kwietniu 2022 roku, po niemal dwóch latach. Jej emisję wznowiono w 60. urodziny anteny. Ówczesna prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska przekonywała tego dnia pracowników, że Trójkę udało się uratować.

Czytaj też: Minister Adam Bodnar zapowiada likwidację artykułu 212 i walkę ze SLAPP-ami

Z kolei oryginalna lista przebojów zniknęła z anteny Programu III w maju 2020 roku. Ówczesny dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski unieważnił notowanie listy, które wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Prowadzącemu Markowi Niedźwieckiemu publicznie zarzucił manipulację przy liczeniu głosów. Niedźwiecki odszedł z Trójki, podobnie jak wielu innych radiowców.

Te wydarzenia zostaną przypomniane 1 maja. "Sięgamy (dzięki uprzejmości Radia 357) po reportaż Agnieszki Szwajgier »To nie jest historia o piosence«. (...) Co ciekawe, głosowanie na Listę numer 1999 toczyło się bez zakłóceń, jednak po odejściu z radia Marka Niedźwieckiego nigdy nie trafiło na antenę. Trójka chce je zaprezentować słuchaczkom i słuchaczom 1 maja, opowiadając historię notowania, którego nie było… Tę opowieść poprowadzi Mariusz Owczarek" – podano w komunikacie.

Czytaj też: Nowy "Press": Dunikowska-Paź o prawdzie w TVP, Głuchowski, Suwart i mistrz Gosztyła

(MNIE, 30.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.