Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 30, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Blajer dołącza do Biznes24. Wcześniej pracował w kontrolowanym przez PiS TVP Info

Jego program pt. "Blajer mówi: biznes" będzie nadawany od poniedziałku 6 maja w dni powszednie o 21 (fot. materiały prasowe)

Do zespołu Biznes24 dołącza dziennikarz ekonomiczny i adwokat Paweł Blajer. Jego program pt. "Blajer mówi: biznes" będzie nadawany od poniedziałku 6 maja w dni powszednie o 21. W przeszłości program o takim tytule nadawał TVN CNBC.

"Program będzie się składał z praktycznych porad, pogłębionych analiz i rozmów z ekspertami. Założeniem programu jest zwracanie uwagi na szczegóły i specyfikę zarządzania firmą i własnymi finansami" – można przeczytać w opisie produkcji.

Blajer pracował w kontrolowanej przez PiS TVP

"Zamierzam w Biznes24 kontynuować swoją aktywność w mediach polegającą na wyjaśnianiu złożonych tematów ekonomicznych i prawnych" – mówi cytowany w komunikacie Paweł Blajer. Nadal ma pracować też jako adwokat.

Czytaj też: Radiowa Trójka proponuje nową listę przebojów. Poprowadzi ją Piotr Metz

Blajer wcześniej był związany z kontrolowaną wówczas przez Prawo i Sprawiedliwość Telewizją Polską, gdzie pracował od marca 2020 roku z przerwą od końca 2021 roku do września 2022. W październiku 2023 był jednym z gospodarzy wieczoru wyborczego TVP, obok m.in. Danuty Holeckiej. Z anteny zniknął w związku ze zmianą władz w Telewizji Polskiej.

W TVP Info omawiał zagadnienia ekonomiczne. Pojawiał się też jako ekspert w "Pytaniu na śniadanie". Jednak w czerwcu 2023 internauci zauważyli, że w TVP Info przedstawiał także "kalendarium resetu z Rosją" na podstawie filmu dokumentalnego "Reset" Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza, atakującego m.in. polityków ówczesnej opozycji.

Przed podjęciem pracy w TVP przez około 12 lat był związany z kanałami TVN. W TVN 24 BiS prowadził m.in. programy "Bilans" i "Biznes dla ludzi", a w TVN CNBC "Blajer mówi: Biznes". Jeszcze wcześniej pracował w "Rzeczpospolitej", gdzie był m.in. kierownikiem działu prawa i podatków.

Po tym, jak zdecydował się przejść z TVN 24 BiS do TVP Info, był krytykowany przez internautów i dziennikarzy. "Żegnamy Blajera jako dziennikarza, a witamy jako PR-owca" – komentował wówczas Jacek Żakowski, publicysta "Polityki".

Czytaj też: Nowy "Press": Dunikowska-Paź o prawdzie w TVP, Głuchowski, Suwart i mistrz Gosztyła

(MNIE, 30.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.