Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 30, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Notowany na NYSE amerykański Semrush został większościowym udziałowcem Brand24

Zarząd Brand24, czyli founderzy: Michał Sadowski (w środku) i Piotr Wierzejski, a także Bartosz Kozłowski, będą kontynuować rozwój spółki w dotychczasowych rolach (fot. materiały prasowe Brand24)

Amerykańska spółka Semrush Holdings INC dzięki transakcji wartej 55 mln zł stała się większościowym udziałowcem Brand24 SA, właściciela wyspecjalizowanych narzędzi do monitoringu internetu.

Semrush kupiła udziały Brand24 za pośrednictwem spółki zależnej Prowly. Jak podano w komunikacie, Prowly nabędzie 1 281 999 akcji Brand24, stanowiących ok. 57,58 proc. kapitału zakładowego oraz głosów na walnym zgromadzeniu w zamian za ok. 43 mln zł. Wraz z earn-outem łączna wartość transakcji opiewa na ok. 55 mln zł.

Brand24 popularnym narzędziem dla tysięcy marek

"Partnerstwo, które zapewni Brand24 skokowy rozwój i dotarcie do ponad 100 000 klientów, korzystających z Semrush na całym świecie!" – napisał w serwisie X Michał Sadowski, założyciel i prezes Brand24 SA.

Czytaj też: Radiowa Trójka proponuje nową listę przebojów. Poprowadzi ją Piotr Metz

Sadowski zaznaczył, że 14 lat temu, gdy pojawił się pomysł stworzenia kolejnego narzędzia monitoringu, mało kto wierzył w jego sukces. "Najpierw mówiono, że niepotrzebne jest dwusetne narzędzie monitoringu. Potem mówiono, że nie uda nam się globalna ekspansja" – wspomniał.

I dalej: „Mimo to udało nam się nie tylko zdobyć polski rynek, ale także zaistnieć na arenie międzynarodowej. Brand24 stał się popularnym narzędziem dla tysięcy marek z 160 krajów, wśród których znajdują się takie instytucje jak Samsung, Uber czy Uniwersytet Stanford”.

"Imponująca firma ze świetnym produktem"

Sadowski zapewnia, że ambicje Brand24 sięgają znacznie dalej: "Aspirujemy do tego, by nasze rozwiązania stały się absolutnym standardem wśród czołowych światowych marek. Chcemy, aby Brand24 był obecny w każdym dziale marketingowym na świecie, w każdej agencji. Naszym celem jest liczenie klientów nie w tysiącach, a w dziesiątkach tysięcy. Żeby to osiągnąć, potrzebujemy partnera, który rozumie nasz biznes, szanuje naszą wizję, a jednocześnie wesprze nasze ambitne plany".

Czytaj też: Zgłoś kandydatów do Medalu Wolności Słowa. Termin mija 29 maja 2024 roku

"Brand24 to imponująca firma ze świetnym produktem i świetnym zespołem. Współpracujemy jako partnerzy od wielu lat i nie możemy się doczekać wspólnego, nowego rozdziału" – powiedział cytowany w komunikacie Eugene Levin, prezes Semrush.

Zarząd Brand24, czyli founderzy: Michał Sadowski i Piotr Wierzejski, a także Bartosz Kozłowski, będą kontynuować rozwój spółki w dotychczasowych rolach.

Semrush jest gigantem notowanym na amerykańskiej giełdzie NYSE i jednym z najpopularniejszych biznesów SaaS na świecie, posiadającym ponad 100 tys. aktywnych klientów.

Czytaj też: Nowy "Press": Dunikowska-Paź o prawdzie w TVP, Głuchowski, Suwart i mistrz Gosztyła

(JF, 30.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.