Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 26, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W marcu najczęściej cytowano TVN 24. "Press" wraz z "Forbes" liderami w swojej kategorii

Według danych IMM w marcu 2023 roku inne redakcje powoływały się na TVN 24 ponad 4,6 tys. razy (fot. Paweł Wodzyński/East News)

W marcu najczęściej cytowano TVN 24 – wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów. "Press” ex aequo z miesięcznikiem „Forbes” na pierwszym miejscu zestawienia najbardziej opiniotwórczych miesięczników i dwumiesięczników.

Według danych IMM w marcu 2024 roku inne redakcje powoływały się na TVN 24 ponad 4,6 tys. razy - m.in. cytując rozmowę z Izabelą Leszczyną, ministrą zdrowia, która na antenie stacji skomentowała weto prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie  pigułki „dzień po”.

Na drugim miejscu zestawienia plasuje się „Gazeta Wyborcza”, która awansowała o jedną pozycję i uzyskała ponad 3,7 tys. wzmianek. Redakcja ujawniła, że Prokuratura Krajowa w 2021 roku miała kupić za 15 mln zł specjalistyczny system szpiegowski Hermes, który jakoby służył do nielegalnej inwigilacji.

Trzecia w marcu była Wirtualna Polska, do informacji której dziennikarze odwoływali się w marcu prawie 3,4 tys. razy. Portal jako pierwszy poinformował o przeszukaniu przez śledczych mieszkania posła PiS Łukasza Mejzy, co było związane z nieprawidłowościami, jakie miały się pojawić w jego oświadczeniu majątkowym.

W zestawieniu tytułów prasowych za „Gazetą Wyborczą” były: „Rzeczpospolita” (3,3 tys. cytowań) i „Fakt” (2,1 tys. cytowań).

Wśród stacji telewizyjnych za TVN 24 znalazły się: Polsat News (2,6 tys. cytowań) i TVP info (1,6 tys.).

Wśród rozgłośni radiowych pozycję lidera utrzymało RMF FM (2,9 tys. wzmianek). Dalej znalazły się: Radio Zet z ponad 2 tys. powołań i Program I Polskiego Radia, który cytowano 843 razy.

W kategorii Media internetowe za WP.pl były: Onet (3,2 tys. wzmianek) i Interia (2,2 tys.).

W kategorii Tygodniki i dwutygodniki na pierwszym miejscu pozostaje „Newsweek Polska” (738 cytowań). Dalej w marcu były: „Viva!” z liczbą 567 wzmianek i „Do Rzeczy” (427 cytowań).

Spośród miesięczników i dwumiesięczników najczęściej cytowane były „Press” i „Forbes”. Obydwa tytuły miały po 408 cytowań. Inne media powoływały się m.in. na informację „Press” o zwolnieniach około 20 pracowników drukarni w Agorze. Na drugim miejscu znalazł się „Twój Styl” z liczbą 246 cytowań, a na trzecim „Perspektywy” – 103 powołania.

W zestawieniu mediów regionalnych najwięcej cytowań miały "Gazeta Krakowska" (258 wzmianek w innych mediach) Radio Poznań (172) i „Głos Wielkopolski” (140).

(MAK, 26.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.