Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 23, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC pozwana przez byłą prezenterkę za dyskryminację ze względu na wiek i płeć

Martine Croxall ma 55 lat i podejrzewa, że był to jeden z powodów odsunięcia jej od anteny (fot. Twitter.com/MartineBBC)

Martine Croxall, była prezenterka BBC, podejmuje kroki prawne przeciwko państwowemu brytyjskiemu nadawcy za dyskryminację ze względu na wiek i płeć. Po ponad rocznej nieobecności na antenie pozywa korporację w związku z połączeniem kanałów BBC News i World News.

W zeszłym roku w związku z fuzją z wizji zniknęły najbardziej znane twarze BBC News – Jane Hill, Ben Brown i właśnie Croxall. Geeta Guru-Murthy, Annita McVeigh, Karin Giannone i Kasia Madera również zniknęły, ale dwie pierwsze niedawno powróciły do kanału informacyjnego.

"BBC zmierza w kierunku »sprawiedliwego rozwiązania«"

Dyrektor generalny BBC Tim Davie został zapytany o sytuację podczas przesłuchania przez komisję kultury, mediów i sportu w zeszłym miesiącu. Powiedział, że BBC zmierza w kierunku "sprawiedliwego rozwiązania" dla kobiet.

Czytaj też: David Zaslav jako szef Warner Bros. Discovery zarobił w ubiegłym roku prawie 50 mln dol.

"To nie jest dobra sytuacja, gdy płaci się ludziom, których nie ma na antenie. Staramy się rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe. Wiem, że to trwa już od jakiegoś czasu" – powiedział Davie.

W 2020 roku Samira Ahmed wygrała swoją sprawę o płace przeciwko BBC ze względu na różnicę między jej stawką 440 funtów za odcinek programu "Newswatch" a 3 tys. funtów za odcinek, które Jeremy Vine otrzymywał za prowadzenie "Points of View". Była redaktorka BBC ds. Chin Carrie Gracie uzyskała w 2018 roku zaległą pensję po upublicznieniu informacji o tym, że dziennikarze dostawali znacznie wyższe stawki.

Czytaj też: Taylor Swift nietypową kampanią promuje swoją nową płytę na TikToku

(MAC, 23.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.