Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 17, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Do KRRiT wpłynęła kara dla TVN za "Franciszkańską 3". "Wyegzekwowana przez Urząd Skarbowy"

W reportażu "Franciszkańska 3" dziennikarz TVN 24 Marcin Gutowski przedstawił dowody na to, że Jan Paweł II wiedział o pedofilii w Kościele, zanim został papieżem (screen: Tvn24.pl)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, że na jej rachunek bankowy wpłynęła wyegzekwowana przez Urząd Skarbowy kara pieniężna nałożona na spółkę TVN za reportaż "Franciszkańska 3".

"W związku z tym, że spółka nie uiściła kary pieniężnej w wyznaczonym terminie, Przewodniczący KRRiT podjął decyzję o windykacji na rzecz Skarbu Państwa należności budżetowych" – podano w komunikacie KRRiT.

Naczelny TVN 24: "Kolejna próba zastraszenia"

Wcześniej TVN SA odwołał się do sądu od decyzji przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego o nałożeniu 550 tys. zł kary za reportaż "Franciszkańska 3".

Czytaj też: Świrski nie ukarze TV Republika za słowa Jana Pietrzaka o imigrantach. "Była to satyra"

"Uważamy, że decyzja przewodniczącego nie ma podstaw, godzi w wolność mediów i jest próbą wprowadzenia cenzury" – napisał kilka dni temu w oświadczeniu Michał Samul, redaktor naczelny "Faktów" TVN i TVN 24. "Zawsze będziemy bronić niesłusznie atakowanych dziennikarzy i prawa widzów do informacji" – zapewnił.

Naczelny odniósł się również do decyzji przewodniczącego Macieja Świrskiego o windykacji 550 tys. zł od TVN. "Domaganie się zapłacenia kary finansowej bez prawomocnej decyzji to kolejna próba zastraszenia nie tylko nas, ale wielu innych redakcji. Stanowi zagrożenie dla prawa widzów do informacji" – skomentował Michał Samul.

W reportażu "Franciszkańska 3" dziennikarz TVN 24 Marcin Gutowski przedstawił dowody na to, że Jan Paweł II wiedział o pedofilii w Kościele, zanim został papieżem.

Czytaj też: Maciej Świrski ignoruje ultimatum likwidatora TVP. Termin mija, a pieniędzy nie ma

(MNIE, 17.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.