Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 15, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Samsik, naczelny "Dziennika Łódzkiego" i "Expressu Ilustrowanego", odwołany

W ubiegłym tygodniu Polska Press Grupa ogłosiła rekrutację na redaktorów naczelnych (fot. Marcin Obara/PAP)

Piotr Samsik przestał pełnić funkcję redaktora naczelnego dzienników „Dziennik Łódzki” oraz „Express Ilustrowany” i rozstaje się ze spółką Polska Press – poinformowała Polska Press Grupa. Pełniącym obowiązki redaktora naczelnego obu tytułów został Mirosław Malinowski.

Mirosław Malinowski z Polska Press związany jest od 23 lat. Kierował już redakcjami „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego”, gdy w wyniku zmian po kupnie Polska Press przez Orlen powołano go na stanowisko redaktora naczelnego tych tytułów w czerwcu 2021 roku.

Rekrutacja na naczelnych w Polska Press

Malinowski zajął wtedy miejsce wieloletniego redaktora naczelnego łódzkich tytułów Marcina Kowalczyka. Malinowskiego ówczesne władze Polska Press odwołały w styczniu 2023 roku – został wtedy koordynatorem wydawców wydań drukowanych oddziału łódzkiego Polska Press.

Czytaj też: Zenon Nowak: "Polska Press nie jest na sprzedaż". Prezes o przyszłości wydawnictwa

Następnie redakcjami „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego” kierował Stanisław Wróbel, łącząc te obowiązki ze stanowiskiem redaktora naczelnego kieleckiego tytułu Grupy „Echo Dnia”. W styczniu ub.r. w Łodzi zastąpił go Piotr Samsik, który wcześniej prowadził lokalną telewizję w Bełchatowie i Radomsku. „Gazeta Radomszczańska” informowała, że łączył pracę redakcyjną z funkcjami w bełchatowskim PKS i wodociągach.

W ubiegłym tygodniu Polska Press ogłosiła rekrutację na redaktorów naczelnych gazet w Rzeszowie, gdzie wydaje dziennik „Nowiny”, w makroregionie Wielkopolska, Kujawsko-Pomorskie, gdzie poza „Gazetą Pomorską” i „Głosem Wielkopolskim” wydaje „Express Bydgoski” oraz „Nowości-Dziennik Toruński”, w makroregionie Pomorze z „Dziennikiem Bałtyckim” i Głosem – Dziennikiem Pomorza” oraz w makroregionie Zachód z dziennikami „Gazeta Wrocławska” i „Gazeta Lubuska”.

Czytaj też: Politycy proponowali dziennikarzom powrót do Polska Press. Prezes nie komentuje

(MAK, 15.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.