Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 10, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

NBC z rekordową sprzedażą reklam przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu

Igrzyska w Paryżu odbędą się w dniach 26 lipca – 11 sierpnia

Amerykański nadawca letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu – NBCUniversal – poinformował, że jego sieć telewizyjna NBC sprzedała reklamy dotyczące imprezy na kwotę 1,2 mld dol. i jest na dobrej drodze do ustanowienia historycznego rekordu sprzedaży.

Firma zapłaciła 7,65 mld dol. za przedłużenie umowy dotyczącej praw do transmisji cyklu igrzysk olimpijskich do 2032 roku.

Wydatki na reklamę sponsorów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl.) wzrosły obecnie o 18 proc. w porównaniu z poprzednimi letnimi igrzyskami w Tokio, które odbyły się w 2021 r. – poinformował o tym Dan Lovinger, prezes ds. sprzedaży igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w NBCU.

Czytaj też: Najpierw Netflix, teraz Disney+. Od czerwca będzie zakaz udostępniania haseł

Sponsorzy MKOl., do których należą główne marki, takie jak Visa, Toyota i Procter & Gamble, płacą ponad 100 mln dol. za prawo do wykorzystywania słynnych kół olimpijskich w swoich materiałach marketingowych.

Wzrost sprzedaży reklam zdaniem Lovingera można przypisać temu, że to pierwsze igrzyska, do których po pandemii będą mieli dostęp wszyscy kibice. Ponadto po lokalizacji zarówno letnich, jak i zimowych poprzednich igrzysk w Azji, europejska strefa czasowa w większym stopniu sprzyja widzom w USA.

Ponieważ widzowie, zwłaszcza młodzi, coraz częściej konsumują treści w internecie i mediach społecznościowych, NBCU podjęło kroki, aby nadążyć za tą zmianą. W zeszłym miesiącu ogłoszono, że jako pierwsze podczas letnich igrzysk olimpijskich każde wydarzenie w Paryżu będzie dostępne w serwisie streamingowym Peacock. Reklamodawcy będą mogli po raz pierwszy kupować reklamy przy użyciu technologii zautomatyzowanej.

Czytaj też: Meta zablokowała krytyczny artykuł o firmie na swoich trzech platformach

NBCU podpisało również umowy na publikowanie klipów na platformach X i Snapchat. Lovinger powiedział, że przychody NBCU z reklam cyfrowych w Paryżu przekroczyły już jakiekolwiek poprzednie igrzyska olimpijskie.

W marcu 2020 roku NBCU podało, że sprzedało reklamy przedstawiające letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio za 1,25 mld dol. Koncern wznowił proces sprzedaży, gdy z powodu pandemii imprezę przesunięto na następny rok.

Igrzyska w Paryżu odbędą się w dniach 26 lipca – 11 sierpnia.

Czytaj też: Chińska dziennikarka wydalona ze Szwecji. Mogła stanowić "poważne zagrożenie"

(MAC, 10.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.