Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 08, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca lokalnych portali przegrywa w trybie wyborczym z kandydatem na wójta

Sprawą zainteresowała się Helsińska Fundacja Praw Człowieka (fot. Archiwum prywatne)

Wydawca lokalnych portali Paweł Gąsiorski decyzją Sądu Okręgowego w Częstochowie w trybie wyborczym, tj. w ciągu 24 godzin, ma sprostować informację zawartą w artykule, dotyczącą kandydata na wójta.

Na stronie Gminalelow.pl pojawił się artykuł pt. "Chyba czas na zmianę byłego księdza na kogoś z pomysłem na gminę Lelów". Według zawartej w nim treści osoba pełniąca funkcję wójta w mijającej kadencji nie wywiązała się z kilku obietnic wyborczych. Chodziło m.in. o budowę nowego ośrodka zdrowia. Według ponownie kandydującego wójta wymaga to sprostowania, bo ośrodek zdrowia istnieje. Jest zlokalizowany w siedzibie urzędu gminy. 

Czytaj też: Wybory samorządowe 2024 w mediach. Informacje z komisji, nocne dyżury i wyborcze poranki

Tekst został opublikowany 1 marca, ale dopiero 28 marca wójt Lelowa wniósł o sprostowanie i zrobił to w trybie wyborczym, nie korzystając z normalnej ścieżki prawnej. 6 marca został zarejestrowany jako kandydat. Sąd stwierdził, że komitet wyborczy, z którego startuje obecny wójt gminy Lelów, został zarejestrowany przed datą publikacji artykułu. Dlatego wobec wydawcy zastosował przepisy o postępowaniu w trybie wyborczym.

Press

Sąd okręgowy w Częstochowie nakazał wydawcy sprostowanie w trybie wyborczym (fot. Paweł Gąsiorski)

Sprawą zainteresowała się Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Stanowisko opublikowało również Centrum Monitoringu Wolności Prasy.

Czytaj też: Politycy proponowali dziennikarzom powrót do Polska Press. Prezes nie komentuje

(PAR, 08.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.