Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 08, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pod hasłem "To znowu my" rusza nowy sezon Newonce.radia. "Wracamy zwarci i gotowi"

"Newonce.radio nigdy nie zamilkło, ale jego głos z pewnością był ostatnio mniej słyszalny. Dziś wracamy zwarci i gotowi" – mówi Michał Michalski (fot. materiały prasowe)

Newonce.radio startuje w poniedziałek 8 kwietnia z nową ramówką. Znalazło się w niej 20 formatów, w tym kilkanaście nowych. Zmienia się również pasmo przedpołudniowe, a do zespołu wrócił Bartek Czarkowski.

"Newonce.radio nigdy nie zamilkło, ale jego głos z pewnością był ostatnio mniej słyszalny. Dziś wracamy zwarci i gotowi, by znowu wprowadzać do polskich mediów świeże powietrze i inny punkt widzenia" – przekonuje w komunikacie Michał Michalski, prezes Newonce. "Hasło sezonu, »To znowu my«, oznacza z jednej strony powrót do gry, z drugiej natomiast »powrót do domu«, do formuły i tożsamości, która jest nam najbliższa. To znowu Newonce o wyrazistym charakterze, aktywnie budujący otwartą społeczność i zapraszający do współpracy" – dodaje.

Czytaj też: Wyniki badania KIM. Telewizor ma 93,4 proc. gospodarstw domowych, radio – 77 proc.

W Newonce.radiu usłyszeć będzie można duet Schafter & Nghtlou w audycji "Muzyka do". Dla tego pierwszego, rapera, będzie to radiowy debiut, z kolei Nghtlou powraca do Newonce po kilku sezonach od programu "Widać mnie".

Swój kolejny raz w Newonce, ale tym razem na antenie, a nie w zespole kreatywnym, będzie mieć Wlodi4444. Debiutantką będzie też Maria Przybyszewska, popularyzatorka kuchni roślinnej.

Dwa programy poprowadzi Yulia Czub – "QueerZone" autorka porozmawia z osobami ze środowisk LGBQT+, a w "Towarze eksportowym" z przedstawicielami branży modowej czy kulturalnej, którym udało się zrobić karierę za granicą.

Czytaj też: Dwa nowe programy w RMF Maxx. W zespole tiktoker DJ Zimny Gulasz

Rozmowy pojawią się także w dwóch kolejnych propozycjach – "Jak to tak" Julii Banaś i Bartka Czarkowskiego oraz "Community Based" Hani Szkarłat. W tym pierwszym autorzy przygotują wywiady z najważniejszymi postaciami polskiej kultury i rozrywki, a w drugim autorka porozmawia z twórczyniami i twórcami nowych ruchów środowiskowych.

Aga Samitowska, konsultantka i edukatorka cyfrowa w audycji "Era transformera” będzie niejako kontynuowała tematykę rozpoczętą przez prof. Aleksandrę Przegalińską w "Coś Osobliwego".

Wśród nowych propozycji na antenie pojawi się audycja "Under" duetu JJ Święcicki & Noah, poświęcona brzmieniom z hiphopowego podziemia, a didżejka i producentka Lala Osek zaprosi na "Digital Booty", przegląd najnowszej elektroniki.

Czytaj też: Nowa dyrektorka radiowej Czwórki chce, by antena kojarzyła się z dyskusją i debatą

"Podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, ale Newonce przez ostatnie dwa lata był jak rwący, górski potok. Teraz uspokoił swój nurt, a ja poczułem, że warto rzucić się w niego kolejny raz" – wyjaśnia w komunikacie Bartek Czarkowski, w latach 2018-2021 dyrektor programowy Newonce.radia, dziś współautor nowego sezonu i prowadzący dwa programy. "To była ogromna przyjemność planować nowe formaty, spotykać się z autorami i poczuć tę samą energię, która napędzała Newonce w przedpandemicznych sezonach 2018/2019" – dodaje.

Do oferty trafiają również audycje, które powstają z partnerami, jak K-Hole by K-Bar, Ulica Elektryków (klubowe zagłębie na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej) czy Sexedpl, fundacją założoną przez Anję Rubik i seksuolożkę Basię Baran. Będzie również audycja o kulturze realizowana z magazynem "Mint".

Na antenie pozostają "Podgórska Ogólnie" – popularnonaukowy program Asi Podgórskiej, "Psychodelicje" Macieja Lorenca, filmowo-serialowy "Plot Twist" Tycjany i Jacka Sobczyńskiego (wzbogacony o specjalne odcinki wideo), "Jezioro, Łabędzie" Macia Morettiego, "Za Daleki Odlot" Filipa Kalinowskiego oraz powracający po blisko rocznej przerwie "The Fall" Marka Falla.

Czytaj też: Piotr Semka nie jest już komentatorem Radia Dla Ciebie. Zdecydowała likwidatorka

Poranny program po 5,5 roku zmieni się z "Bolesnych poranków" w "Poranek", który poprowadzą Tycjana, Bartek Czarkowski, Marek Fall, Maciej Maj aka Macław i Jacek Sobczyński. Zmienia się też skład prowadzących "Drugie Śniadanie" – gospodarzami codziennego pasma przedpołudniowego będą didżejka Naro, redaktor Newonce.net JJ Święcicki oraz nowa osoba w zespole, Jędrzej Olczyk, od dawna opowiadający na TikToku o muzyce jako N.I.A.N.I.U.

"Zaprezentowane dotąd nowości to nie wszystko, w najbliższych tygodniach wystartuje pasmo o nazwie Community Radio, w którym oddajemy antenę obiecującym debiutantom" – zapowiada Michał Michalski. "W odpowiedzi na nasz open call zgłosiło się nieco ponad sto osób, które chcą mieć w newonce.radio swoją audycję. Jesteśmy dumni z naszego community, którego trzonem od zawsze są młode, kreatywne osoby. Ich energia jest zaraźliwa i pozwala nam, dzięki wsparciu partnerów komercyjnych, realizować fantastyczne projekty. Wierzę, że kilka z nich uda nam się zaprezentować w nadchodzącym sezonie eventowo-festiwalowym" – opowiada szef Newonce.

Czytaj też: Wybory samorządowe 2024 w mediach. Informacje z komisji, nocne dyżury i wyborcze poranki

(KOZ, 08.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.