Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 26, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ericsson zwalnia 1200 pracowników. "Nie pierwsza i nie ostatnia fala zwolnień"

Według prognoz, obecna fala zwolnień nie jest dla Ericssona ostatnią (fot. Wikimedia Commons/Arild Vagen)

Firma Ericsson poinformowała, że zwolni około 1200 pracowników w Szwecji w ramach cięcia kosztów ogłoszonych na początku tego roku, w związku z ograniczaniem przez klientów wydatków na sprzęt 5G.

Po zwolnieniu tysięcy pracowników w zeszłym roku dostawcy sprzętu telekomunikacyjnego, tacy jak Ericsson i fińska Nokia spodziewają się, że rok 2024 pozostanie trudny ze względu na spowolnienie sprzedaży sprzętu 5G w Ameryce Północnej.

"5G nie okazało się błyskawicznym sukcesem"

W styczniu Ericsson komunikował, że może rozważyć dalsze obniżki kosztów w tym roku, w tym zwolnienia, ale nie podawał wtedy konkretnych liczb.

Czytaj też: Do 2026 roku klasycznym wyszukiwarkom internetowym może ubyć 25 proc. użytkowników

Powołując się na trwające negocjacje ze związkami zawodowymi, firma odmówiła podania danych, ile pieniędzy mogłaby zaoszczędzić dzięki redukcji personelu.

"To nie pierwsza fala zwolnień. I nie ostatnia" – stwierdził analityk Paolo Pescatore z PP Foresight dodając, że w dalszej części roku i potencjalnie w 2025 r. mogą nastąpić kolejne zwolnienia ze względu na wyzwania w sektorze telekomunikacyjnym.

"Bądźmy szczerzy, 5G nie okazało się błyskawicznym sukcesem, na jaki wszyscy liczyli" – dodał.

Na koniec ubiegłego roku firma zatrudniała prawie 100 tys. pracowników.

Czytaj też: Z Meta odchodzi główna psycholożka. Powodem nieusuwanie z Instagrama samookaleczeń

(MAC, 26.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.