Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 16, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Główny dziennik TVP odebrał nagrodę w telewizji TVN. Nagroda Mariusza Waltera

"Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy na początku drogi, ta nagroda doda nam skrzydeł. Nie ma demokracji bez wolnych, silnych, niezależnych mediów" - komentuje TVP otrzymanie nagrody (fot. TVP)

Główny program informacyjny Telewizji Polskiej zwyciężył w kategorii Wydarzenie Roku w Mediach na gali Nagród Mariusza Waltera. Kapituła doceniła redakcję programu „19:30” za "przygotowanie w rekordowym tempie, pod presją czasu, oczekiwań społecznych i w trudnych warunkach formalnych alternatywy dla upolitycznionych „Wiadomości””.

Statuetkę za nagrodę w głównej kategorii - Osobowość Medialna Roku - odebrała Katarzyna Kasia, jedna z prowadzących "Szkło Kontaktowe" w TVN 24. W kategorii Nowy Głos w Mediach wygrał zespół Orientuj.się.

W kategorii Sport w Mediach natomiast "za innowacyjne sposoby pokazywania i promocji sportu z wykorzystaniem mediów tradycyjnych i społecznościowych, wyróżnienie warsztatu dziennikarskiego i umiejętności nieszablonowego spojrzenia na sport ze względu na globalny i kulturowy fenomen, a nie jedynie relacjonowanie wyników, docenienie popularyzacji sportu jako aktywności fizycznej i narzędzia łączącego ludzi we wspólnym przeżywaniu emocji" nagrodę dostał Michał Okoński z "Tygodnika Powszechnego".

Czytaj też: Pokłócili się: Onet chwali się wynikiem, WP zarzuca manipulację. "Zwyczajnie nieuczciwe"

"Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie, jest ono dla nas niezwykle symboliczne. To właśnie o 19:30 21 grudnia zaczął się proces odbudowy mediów publicznych. Do Telewizji Polskiej po ośmiu latach wróciły informacje. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy na początku drogi, ta nagroda doda nam skrzydeł. Nie ma demokracji bez wolnych, silnych, niezależnych mediów" – mówił na scenie Tomasz Sygut, dyrektor generalny TVP SA w likwidacji.

Czytaj też: Kto zwołał posiedzenie rady programowej Polskiego Radia? Tak, Marek Suski zwołał

(MAT, 16.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.