Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 05, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Vectra tłumaczy wyłączenie kanału Zebrra.tv z programem narodowców. "Złamano umowę"

Kanał TVMN nadaje głównie programy publicystyczne (screen: Tvmn.pl)

Operator kablowy Vectra tłumaczy, że wyłączenie z jego oferty kanału Zebrra.tv z Radomia, reemitującego pasmo narodowców TVMN, jest spowodowane złamaniem przez niego umowy. "Nie oceniamy legalności wprowadzenia programu TVMN do ramówki Zebrra.tv" – podkreśla operator.

Kanał Zebrra.tv, który nadawał w ogólnopolskiej sieci Vectra, w połowie lutego – na podstawie porozumienia programowego – udostępnił Telewizji Media Narodowe, nadawcy TVMN, większość swojego czasu antenowego. W koncesji radomskiej telewizji wpisano konieczność emisji tylko 1,5 godziny dziennie programu pod nazwą Zebrra.tv. Vectra z początkiem marca wyłączyła jednak Zebrra.tv.

Vectra: "Nie zawarliśmy żadnej umowy z TVMN"

Teraz operator tłumaczy, że nie ocenia legalności wprowadzenia programu TVMN do ramówki Zebrra.tv. "W związku ze złamaniem przez Zebrra.tv zapisów naszej umowy, zdecydowaliśmy o jej wypowiedzeniu. Decyzja oznacza, że kanał Zebrra.tv przestał być dostępny dla naszych abonentów od 1 marca br." – przekazuje biuro prasowe operatora.

Czytaj też: Vectra wyłączyła kanał Zebrra.tv z programem narodowców. "Bezprawie i skandal" – grzmi prezes TVMN

Nie podano jednak, jaki punkt umowy został złamany przez nadawcę. Wcześniej Vectra informowała: "Nie zawarliśmy żadnej umowy z TVMN i nie zostaliśmy poinformowani o obecności programów TVMN w innych kanałach dostępnych dla naszych abonentów (...) Zebrra.tv to jeden z nadawców, których kanał znajduje się w naszej ofercie od wielu lat. Jesteśmy zaskoczeni zmianą, traktujemy ją poważnie i analizujemy dalsze kroki. Zaistniałą sytuację będziemy wyjaśniać bezpośrednio z nadawcą".

Przemysław Balmowski, prezes CBJB, nadawcy stacji Zebrra.tv, nie odpowiedział na pytanie, czy złamanie umowy polegało np. na niepłaceniu przez nadawcę opłat dla Vectry, czy dotyczyło innych kwestii.

Telewizja narodowców to "bomba z opóźnionym zapłonem"

"To bezprawie i skandal" – tak wyłączenie Zebrra.tv z oferty Vectry komentował w weekend Piotr Barełkowski, pełniący obowiązki prezesa Telewizji Media Narodowe.

Czytaj też: Telewizja Polska złożyła pozew przeciwko Adamczykowi, Pereirze i Tulickiemu

Obecnie TVMN jest dostępny w internecie i u mniejszych operatorów. – Przez poglądy, które przedstawiają, nikt ich nie chce, bo to bomba z opóźnionym zapłonem – mówi nam przedstawiciel jednego z dużych operatorów.

W styczniu poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba wezwał w serwisie X operatorów do natychmiastowego zerwania negocjacji z TVMN. "Nie możemy dopuścić, aby skrajnie nacjonalistyczna telewizja znana z szerzenia ksenofobicznych i antysemickich treści trafiła do szerokiego grona odbiorców poprzez włączenie jej do oferty dużych sieci kablowych, operatorów IPTV oraz oferty aplikacji w telewizorach Smart TV" – napisał Szczerba.

Czytaj też: „Newsweek”: producent oskarża ludzi z TVP Jacka Kurskiego o wzięcie łapówki za „Va banque”

(MNIE, 05.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.