Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Vectra wyłączyła kanał Zebrra.tv z programem narodowców. "Bezprawie i skandal" – grzmi prezes TVMN

Zebrra.tv udostępniła stacji TVMN większość swojego czasu antenowego (screen: Tvmn.pl)

Grupa Vectra wyłączyła z oferty kanał Zebrra.tv, który od lutego większość swojej ramówki przeznaczał na reemisję stacji narodowców TVMN (Telewizja Media Narodowe).

Kanał Zebrra.tv, który nadaje w ogólnopolskiej sieci Vectra, w połowie lutego – na podstawie porozumienia programowego – udostępnił Telewizji Media Narodowe większość swojego czasu antenowego. W koncesji radomskiej telewizji wpisano konieczność emisji tylko 1,5 godziny dziennie programu pod nazwą Zebrra.tv. Vectra z początkiem marca wyłączyła jednak Zebrrę.

Prezes TVMN: "To w końcu nasz kraj, czy nie?"

– To bezprawie i skandal! Mogę, jako polski obywatel, szanujący prawo, skomentować tę sytuację w jeden sposób. Wierzę, że zwyciężą sprawiedliwość i dobre obyczaje biznesowe w Polsce. Wierzę, że Telewizja Media Narodowe, legalny nadawca, posiadający koncesję KRRiT, niemający żadnych skarg ani procesów na swoim koncie, trafi do oferty polskich operatorów. Jeśli wierzymy w wolność słowa i publiczną uczciwość w naszym kraju, to szeroka dystrybucja TVMN nie może mieć przeszkód. To w końcu nasz kraj, czy nie? – przekazał nam w oświadczeniu Piotr Barełkowski, pełniący obowiązki prezesa Telewizji Media Narodowe.

Czytaj też: TV Republika z wieczornym programem podsumowującym dzień "Republika wieczór"

Przemysław Balmowski, prezes CBJB, nadawcy stacji Zebrra.tv, nie odpowiedział na pytanie, czy stacja dostała od Vectry uzasadnienie wyłączenia kanału i czy będzie starała się o przywrócenie emisji u tego operatora. – Są to tematy czysto biznesowe – stwierdził tylko.

Biuro prasowe Vectry nie odpowiedziało na pytanie o powody wyłączenia kanału. Wcześniej informowało: "Nie zawarliśmy żadnej umowy z TVMN i nie zostaliśmy poinformowani o obecności programów TVMN w innych kanałach dostępnych dla naszych abonentów".

Jak informowaliśmy, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła skarga na nadawcę radomskiej telewizji Zebrra.tv za emisję stacji narodowców TVMN.

Michał Szczerba pisze o "skrajnie nacjonalistycznej telewizji"

Jak przekazała rzeczniczka prasowa KRRiT Teresa Brykczyńska, zarzut skarżącego to przeznaczanie czasu antenowego stacji na inny program, co – zdaniem autora skargi – jest niezgodnie z koncesją. KRRiT sprawdzi, czy taka emisja jest zgodna z licencją.

Czytaj też: TVP pracuje nad zmianą "doktryny Wildsteina". Będzie rzecznik i zniesienie zakazu

W styczniu poseł KO Michał Szczerba wezwał w serwisie X operatorów do natychmiastowego zerwania negocjacji z TVMN. "Nie możemy dopuścić, aby skrajnie nacjonalistyczna telewizja znana z szerzenia ksenofobicznych i antysemickich treści trafiła do szerokiego grona odbiorców poprzez włączenie jej do oferty dużych sieci kablowych, operatorów IPTV oraz oferty aplikacji w telewizorach Smart TV" – napisał Szczerba.

Od połowy lutego obowiązki prezesa nadawcy TVMN pełni Piotr Barełkowski. Zastąpił Roberta Bąkiewicza, który zbył swoje udziały w Telewizji Media Narodowe. Większość akcji od Bąkiewicza odkupili Barełkowski i Tomasz Kalinowski, członek zarządu spółki.

Czytaj też: "Innej takiej gazety nie ma". Wojciech Czuchnowski, Dziennikarz Roku, w ważnej rozmowie

(MNIE, 04.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.