Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmiany w Polskiej Agencji Prasowej. Nowy szef działu społecznego i nowi dziennikarze

Józef Krzyk jest m.in. współautorem książki "Korfanty. Silna bestia" (fot. archiwum prywatne)

Od marca działem społecznym PAP pokieruje Rafał Lesiecki. Obszar prawny działu politycznego wzmocni Norbert Nowotnik. Do zespołu Polskiej Agencji Prasowej dołączył też Józef Krzyk. Będzie zajmował się historią. Do agencji trafią też inni dziennikarze z "Gazety Wyborczej".

Józef Krzyk pracował przez ponad 30 lat w "Gazecie Wyborczej". Rozstał się z nią na fali ostatnich zwolnień. – Ale pożegnaliśmy się bez złości – mówi "Presserwisowi".

Tumidalski: "Budowanie optymalnego składu redakcji"

Od 1 marca Krzyk jest dziennikarzem katowickiego biura Polskiej Agencji Prasowej. Ma zajmować się m.in. historią, czyli tematyką, którą zajmował się w "GW". – Będę też redaktorem portalu Dzieje.pl – mówi.

Czytaj też: "Innej takiej gazety nie ma". Wojciech Czuchnowski, Dziennikarz Roku, w ważnej rozmowie

– Redaktor Józef Krzyk wzmacnia nasz otwarty portal Dzieje.pl jako redaktor i dziennikarz piszący teksty – potwierdza Marek Błoński, likwidator PAP. Trudno sobie wyobrazić lepszą osobę w tej roli, wieloletnie doświadczenie dziennikarskie i olbrzymia wiedza historyczna Józefa Krzyka sytuują go wśród dziennikarskich autorytetów w tej dziedzinie. Czytelnicy portalu, którego nowym szefem jest red. Michał Szukała, wkrótce będą mogli się o tym przekonać.

Błoński dodaje: – Wkrótce pracę w naszym dziale społecznym rozpocznie jeszcze jedna, niezwykle kompetentna osoba pozyskana po jej odejściu z "GW". Nie mogę na razie zdradzić nazwiska. Podjęliśmy rozmowy jeszcze z dwiema osobami, ale nie wiem, jak się zakończą.

– Bardzo cieszymy się z powrotu do PAP dziennikarzy, z którymi mieliśmy już okazję współpracować oraz z przyjścia nowych redaktorów. Aktualnie jesteśmy w trakcie budowania optymalnego składu redakcji. Planujemy jeszcze wzmocnienie działu gospodarczego i obszaru zdrowotnego – mówi Wojciech Tumidalski, redaktor naczelny PAP.

Zmiany w serwisach informacyjnych PAP

Rafał Lesiecki, specjalizujący się w tematyce wojskowej, ostatnio pracował dla portalu TVN24.pl. Poprzednio był redaktorem w Defence24.pl, a wcześniej przez 10 lat reporterem w Polskiej Agencji Prasowej w dziale społecznym. Pod koniec pracy w Agencji koordynował obsługę medialną szczytu NATO w Warszawie.

Czytaj też: "Salon polityczny Trójki" bez Beaty Michniewicz. Już od dzisiaj

Norbert Nowotnik w Polskiej Agencji Prasowej pracował już wcześniej, zajmował się początkowo edukacją i szkolnictwem wyższym, a następnie historią i działalnością IPN oraz innych instytucji, które zajmują się upowszechnianiem wiedzy. Relacjonował wiele wydarzeń społeczno-politycznych, w tym prace legislacyjne w sejmie i senacie, a także postępowania sądowe.

Z początkiem marca zmieniają się też serwisy informacyjne PAP, z których codziennie korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy. Z perspektywy subskrybentów najważniejsze korzyści to dostęp do multimedialnej informacji z uwzględnieniem tekstu, infografik, foto i wideo. Drugą ważną zmianą jest wprowadzenie szczegółowych zapowiedzi materiałów na kolejny dzień, co pomoże wydawcom i redakcjom w lepszym planowaniu pracy.

Czytaj też: Nowy "Press": Chrabota o redakcji i muzyce, maestro Kącki, sylwetka Pacewicza i transkrypcja

(PAR, 04.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.