Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Luty 24, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Rock FM Leszka Kozioła ma ruszyć w połowie maja. Koncesja na 10 lat

Przyznana na 10 lat koncesja będzie dotyczyła rozpowszechniania programu radiowego o charakterze uniwersalnym z tematyką lokalną (fot. Pixabay.com)

Radio Rock FM Leszka Kozioła, które wygrało w konkursie KRRiT na częstotliwość w Bydgoszczy, ma ruszyć w maju.

– Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Rock FM w Bydgoszczy ruszy w ciągu sześciu miesięcy od wydania koncesji (wydano ją 12 grudnia – przyp. red.). Przygotowywany jest obiekt nadawczy. Trwa też proces przenoszenia koncesji z osoby fizycznej na spółkę. Myślę, że ruszymy w drugiej połowie maja – mówi "Presserwisowi" Leszek Kozioł, właściciel stacji.

Czytaj też: Milion opinii, każdy ma swoją. Ale czy rozumiemy różnicę między faktem a opinią?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji konkurs na częstotliwość radiową w Bydgoszczy rozstrzygnęła w lipcu 2023. O nadawanie na częstotliwości 99,5 MHz, poza Rock FM, starały się też: Antyradio, Meloradio, Rock Radio (Grupa Eurozet) oraz Radio SuperNova i Radio Z Wami FM (Grupa ZPR Media).

Przyznana na 10 lat koncesja będzie dotyczyła rozpowszechniania programu radiowego o charakterze uniwersalnym z tematyką lokalną dotyczącą Bydgoszczy i innych miejscowości objętych zasięgiem nadawania. Stacja ma emitować muzykę rockową.

Leszek Kozioł w latach 1996-2020 związany był z Grupą ZPR, początkowo jako członek zarządu i dyrektor generalny Radia "S" Poznań, pierwszej komercyjnej stacji radiowej w Poznaniu. Następnie pełnił funkcję prezesa zarządu Radia Eska Wrocław i Radia Eska w Poznaniu. Od 2004 roku był prezesem zarządu Radia Eska SA, natomiast od 2000 roku wiceprezesem Time SA.

Od jesieni 2019 roku nadaje kontrolowane przez niego Radio Wielkopolska.

Czytaj też: Niewesoły Romek. Roman Giertych po wygranych wyborach musi wymyślić siebie na nowo

(MNIE, 24.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.