Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Luty 15, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Andrusiewicz już nie jest rzecznikiem Narodowego Banku Polskiego

Wojciech Andrusiewicz był rzecznikiem resortu zdrowia w czasie pandemii COVID-19 (screen: YouTube)

Wojciech Andrusiewicz, były rzecznik prasowy ministra zdrowia, który w listopadzie 2023 roku został rzecznikiem Narodowego Banku Polskiego, zostawił tę pracę po kilku miesiącach.

Andrusiewicz odpowiadał w NBP za kontakty z prasą i politykę niezwykle krótko.

Czytaj też: TVP przeprosiła Nizinkiewicza za umieszczenie go w spocie z politykami. Ale nie chce tłumaczyć

"Otrzymałem propozycję realizowania się na styku świata mediów, komunikacji społecznej i nauki. Zdecydowałem się przyjąć propozycję. Wkrótce więcej na ten temat. Bardzo dziękuję dziennikarzom za współpracę" - przekazał dziennikarzom RMF FM, w odpowiedzi na prośbę o komentarz dotyczący jego odejścia z NBP.

Wcześniej był rzecznikiem resortu zdrowia - do sierpnia 2023 roku, czyli do czasu dymisji ministra Adama Niedzielskiego. Rzecznikiem ministerstwa został w grudniu 2019 roku - za kadencji ministra Łukasza Szumowskiego. Wcześniej, od 2015 roku, był rzecznikiem prasowym Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

(AMS, 15.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.