Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 14, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Krytyce Politycznej powstał związek zawodowy. O władzach informacji brak

Jak poinformowało nas biuro prasowe Inicjatywy Pracowniczej, do rejestracji związku potrzeba 10 osób, a w skład prezydium muszą wchodzić co najmniej trzy osoby (screen:Krytykapolityczna.pl)

W redakcji Krytyki Politycznej powstała komisja zakładowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza.

Rejestracja związku nastąpiła pod koniec stycznia. Jego członkowie nie odpowiedzieli na pytanie, kto zasiada w prezydium.

Czytaj też: Trwają zwolnienia grupowe w Agorze. W czwartek pierwsze spotkanie w sprawie podwyżek

– To informacje do wglądu wewnętrznego. Nie mamy obowiązku nimi się dzielić – przekazała nam Paulina Januszewska, dziennikarka Krytyki Politycznej. I dodała: – Nasz cel to ochrona praw pracowniczych. Zainteresowanie związkiem jest moim zdaniem duże – na pewno większe, niż oczekiwałam.

Informacją o utworzeniu komisji zakładowej podzielił się na platformie X Jaś Kapela: "Długo czekałem, żeby móc to napisać. W @krytyka powstała komisja zakładowa związku zawodowego @pracownicza, której jestem dumnym członkiem. Bardzo się cieszę, że nasz krytyczny lud pracujący w końcu się zorganizował. W jedności siła!" – pisał Kapela.

Jak poinformowało nas biuro prasowe Inicjatywy Pracowniczej, do rejestracji związku zawodowego potrzeba 10 osób, w skład prezydium muszą zaś wchodzić co najmniej trzy osoby.

Czytaj też: Instytut Książki zostanie połączony z Instytutem Literatury. Nadzieja na odpolitycznienie

(MZD, 14.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.