Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 06, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trzej naczelni dzienników Polska Press pożegnali się z wydawnictwem

Zmiany w zarządzie Orlenu pociągną za sobą m.in. wymianę naczelnych w Polska Press (fot: Polska Press)

Janusz Życzkowski, Wojciech Pokora i Przemysław Szymańczyk, redaktorzy naczelni dzienników Polska Press mieli złożyć wypowiedzenia i pożegnać się z grupą. Polska Press nie komentuje okoliczności ich odejścia.

Janusz Życzkowski kierował "Gazetą Lubuską", a ostatnio również "Gazetą Wrocławską". Swój gabinet we Wrocławiu opróżnił w piątek. Od kilku dni pojawiał się również na ekranie TV Republika. Wojciech Pokora był naczelnym "Kuriera Lubelskiego", a Przemysław Szymańczyk – wydawanego na zachodnim i środkowym Pomorzu "Głosu" oraz "Dziennika Bałtyckiego".

Czytaj też: Koniec ery Obajtka i Buraka w mediach regionalnych. Zaczęło się od deklaracji o uczciwości

Zapytane o okoliczności ich odejścia biuro prasowe PPG odpowiedziało "Presserwisowi", że grupa co do zasady nie komentuje zmian personalnych. Nie jest tajemnicą, że po zmianach w zarządzie Orlenu planowane są szybkie zmiany w Polska Press. Te związane są m.in. z wymianą redaktorów naczelnych, obsadzonych po przejęciu grupy przez Orlen według klucza partyjnego.

W piątek w Warszawie zebrała się natomiast Rada Nadzorcza grupy Polska Press. Jednym z tematów miały być zmiany w zarządzie spółki. Biuro prasowe PPG zaprzecza jednak, by temat taki był poruszany.

Czytaj też: Dziś zmiana w Orlenie, następnie w Polska Press i Ruchu. "Polska Press trzeba sprzedać"

(PAR, 06.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.