Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 05, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dorota Gawryluk ma być kandydatką na prezydentkę Polski? Polityka Insight zaskakuje

Jak informuje Patryk Michalski, "Lepsza Polska" to w zamyśle "nie tylko tytuł nowego programu, ale i możliwe hasło, gdyby zrealizował się scenariusz #Gawryluk2025" (fot. KOZ)

Zaskakujące doniesienia płyną od dziennikarzy serwisu Polityka Insight, a w swoich źródłach potwierdził je także Patryk Michalski, reporter Wirtualnej Polski. Wynika z nich, że Dorota Gawryluk, prezenterka Telewizji Polsat, ma zostać kandydatką w wyborach prezydenckich w 2025 roku.

O sprawie pierwsza napisała Polityka Insight. Jak czytamy, ruch z wystawieniem Gawryluk jako kandydatki w wyborach prezydenckich ma być zaplanowany przez Zygmunta Solorza i jest to jego "przygotowanie do wejścia w politykę".

Czytaj też: Daniel Gorgosz odpowiedział na apel Solorza. Wypomniał mu brak reakcji za rządów PiS

"Chociaż sama zainteresowana nie potwierdza swojego startu, informacje, które do nas dotarły wydają się na tyle wiarygodne i prawdopodobne, że do przedwyborczej giełdy nazwisk dopisujemy jeszcze jedną pozycję" – napisał na portalu X (dawnym Twitterze) Kastor Kużelewski, analityk ds. politycznych w serwisie Polityka Insight.

Doniesienia te potwierdza także Patryk Michalski, dziennikarz Wirtualnej Polski. Jak stwierdził, podobne informacje dochodzą do niego od ubiegłego tygodnia. "Dwa moje źródła potwierdzały taką możliwość, bo sprawdzałem ten temat. Moi rozmówcy wskazywali, że »Lepsza Polska« to w zamyśle nie tylko tytuł nowego programu, ale i możliwe hasło, gdyby zrealizował się scenariusz #Gawryluk2025" – napisał Michalski w mediach społecznościowych.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Dorota Gawryluk poprowadzi w Polsacie nowy program publicystyczny "Lepsza Polska".

Czytaj też: TVN24 liderem kanałów informacyjnych, TV Republika awansowała na drugą pozycję

– To będzie program, który ma wyjątkową szansę, bo pojawia się w momencie, kiedy wszystkie strony sporu politycznego deklarują chęć pojednania – mówił wtedy "Presserwisowi" Edward Miszczak, dyrektor programowy i wiceprezes Telewizji Polsat. – Dorota chce w programie doprowadzać do spotkań, które w życiu nie mogą się zdarzać – dodawał.

"Lepsza Polska" nadawana będzie od marca w czwartki o godz. 19.15, po "Wydarzeniach".

Dorota Gawryluk z końcem listopada 2023 roku przestała kierować pionem informacji i publicystyki Telewizji Polsat (zastąpił ją wtedy Piotr Witwicki). Objęła wtedy nowo utworzone stanowisko dyrektorki zarządzającej pionu kanałów tematycznych.

Czytaj też: Udany debiut Kanału Zero. Krzysztofowi Stanowskiemu pomógł prezydent Andrzej Duda

(HAD, KOZ, 05.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.