Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 24, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix wykłada 5 mld dol. na transmisje wrestlingu. Przez 10 lat albo i dłużej

WWE Raw ma za dekadę transmisji otrzymać od Netflixa 5 mld dol. (fot. Wikimedia Commons/chrismetcalfTV)

Netflix zrobił duży krok w stronę relacjonowania wydarzeń na żywo, podpisując umowę dotyczącą praw o wartości ponad 5 mld dol., dzięki której od stycznia 2025 roku będzie pokazywać cykl Raw, należący do World Wrestling Entertainment. W skład zarządu TKO Group Holdings, właściciela WWE, wszedł Dwayne Johnson ("The Rock"), niegdyś wrestler, a od lat gwiazdor hollywoodzkich filmów akcji.

Firmy podają, że w ramach 10-letniego partnerstwa Raw będzie dostępny na platformie streamingowej, m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Ameryce Łacińskiej.

Czytaj też: "Oppenheimer" z 13 nominacjami do Oscara. Polska koprodukcja "Strefa interesów" z pięcioma. Netflix - 18

Netflix ma transmitować poza Stanami Zjednoczonymi programy i wydarzenia specjalne WWE, a także wydarzenia dotyczące wrestlingu na żywo w systemie pay-per-view, takie jak WrestleMania i Royal Rumble.

Największy serwis streamingowy świata ma możliwość przedłużenia umowy o kolejne 10 lat lub rezygnacji po pierwszych pięciu latach.

Netflix zaczął eksperymentować z wydarzeniami na żywo w zeszłym roku, wypuszczając specjalny stand-up komika Chrisa Rocka "Selective Outrage". Odniósł także sukcesy w programach związanych ze sportem, takich jak serial dokumentalny o wyścigach Formuły 1 "Jazda o życie" i serial dokumentalny o kulisach golfa "Full Swing".

W październiku odbyło się pierwsze wydarzenie sportowe na żywo "The Netflix Cup" w golfie, w którym uczestniczyli kierowcy Formuły 1 i zawodowi golfiści.

Czytaj też: Elon Musk na konferencji w Polsce. "X jest mniej antysemicka niż inne aplikacje"

Program Raw of World Wrestling Entertainment jest obecnie nadawany w kanałach koncernu Comcast. Zadebiutował w 1993 roku, wyemitowano już ponad 1600 odcinków. Według Bloomberg News, umowa z Comcast wygasa w tym roku, a Raw otrzymywało ok. 265 mln dol. rocznie za prawa wynikające z umowy.

WWE w zeszłym roku połączyło się z Endeavour Group, tworząc TKO Group Holdings w ramach transakcji o wartości 21 mld dol., tworząc jedno z największych przedsiębiorstw w dziedzinie wrestlingu i rozrywki.

Czytaj też: CD Projekt uruchomi produkcję nowego "Wiedźmina" jeszcze w tym roku

(MAC, 24.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.