Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 23, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk na konferencji w Polsce. "X jest mniej antysemicka niż inne aplikacje"

Elon Musk uważa, że wolność słowa na platformie jest ważniejsza niż zwalczanie mowy nienawiści (fot. Wikimedia Commons/UK Government)

Odwiedzający Polskę właściciel platformy X – Elon Musk – oświadczył podczas konferencji prasowej poświęconej zwalczaniu antysemityzmu, że należący do niego serwis jest znacznie mniej antysemicki, niż inne znane aplikacje.

Musk odwiedził teren byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, zanim pojawił się na konferencji w Krakowie, dotyczącej w dużej mierze wzrostu antysemityzmu od czasu rozpoczęcia konfliktu między Izraelem a Hamasem.

Czytaj też: X i Musk chcą zablokować prawo wymagające ujawniania jak radzą sobie z mową nienawiści i dezinformacją

W ostatnich miesiącach platforma X znalazła się pod ostrzałem. Niektórzy główni reklamodawcy wstrzymywali wydatki lub z niej uciekali, odkąd Musk pod koniec ubiegłego roku zgodził się z użytkownikiem X, który opowiadał się za antysemicką teorią spiskową.

Musk powiedział w poniedziałek, że wolność słowa nadal jest ogólną tendencją platform mediów społecznościowych i że rozpowszechniane kłamstwa należy skorygować.

"Zewnętrzne audyty, które przeprowadziliśmy… pokazują, że w X jest najmniej antysemityzmu, jeśli spojrzeć na wszystkie inne aplikacje społecznościowe" – powiedział podczas wywiadu na scenie z amerykańskim konserwatywnym dziennikarzem Benem Shapiro.

Miliarder nie powiedział, kto przeprowadził audyt, ani nie udostępnił żadnych szczegółów raportu. Nie odpowiadał na żadne pytania innych dziennikarzy.

Czytaj też: "Sztuczna inteligencja" pojawiła się w ok. 900 tys. publikacji. Bo to Słowa Roku

Krakowskie wydarzenie zorganizowane przez Europejskie Stowarzyszenie Żydów (EJA) skupiało się na "niepokojącym przypływie antysemityzmu w Europie" od rozpoczęcia wojny między Izraelem a Hamasem w październiku. Zapytany o zrównoważenie wolności słowa i zwalczania mowy nienawiści, Musk powiedział, że jego platforma opowiada się za wolnością słowa.

"Myślę, że ostatecznie zwyciężyła wolność słowa, ponieważ jeśli ktoś powie coś nieprawdziwego, zwłaszcza na naszej platformie, będzie można na to odpowiedzieć sprostowaniem" – powiedział. "Jeśli więc ktoś spróbuje szerzyć kłamstwo, na przykład zaprzeczanie Holokaustowi, można go natychmiast poprawić" – stwierdził Elon Musk.

Czytaj też: CD Projekt uruchomi produkcję nowego "Wiedźmina" jeszcze w tym roku

(MAC, 23.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.