Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 18, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zuzanna Dąbrowska będzie wicenaczelną PAP. Przejdzie z "Rzeczpospolitej"

Zuzanna Dąbrowska pracuje dla "Rzeczpospolitej" od 2016 roku (fot. YouTube/Rzeczpospolita)

Zuzanna Dąbrowska zmieni redakcję i 15 lutego z "Rzeczpospolitej" (Gremi Media) przejdzie do Polskiej Agencji Prasowej. Według ustaleń "Presserwisu" obejmie stanowisko wicenaczelnej.

Zuzanna Dąbrowska w "Rzeczpospolitej" pracuje od 2016 roku. Jest komentatorką polityczną, wiceszefową działu krajowego i szefową działu społeczeństwo. Do gazety przyszła po odejściu z Polskiego Radia, gdzie pracowała przez sześć lat - w Jedynce prowadziła programy "Z kraju i ze świata", "Sygnały dnia", "Polska i świat" oraz ”Debatę Jedynki”. W przeszłości prowadziła wywiady w TVP Info, była szefową działu politycznego w "Trybunie", a potem szefową działu politycznego w "Dzienniku" i "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Czytaj też: Pereira dostał maila. Dyscyplinarki też dla Adamczyka i Tulickiego. Likwidator o milionie

- Praca w PAP jest prawdziwym wyzwaniem i spełnieniem dla każdego dziennikarza, ale z "Rzeczpospolitą" żegnam się ze smutkiem, bo to świetne medium - mówi Dąbrowska.

Pracę w agencji rozpocznie 15 lutego. Ma objąć stanowisko wicenaczelnej, ale zakres jej obowiązków nie jest jeszcze ustalony. Jak już informowaliśmy, od 1 lutego redaktorem naczelnym PAP będzie Wojciech Tumidalski, dotychczas zastępca szefa działu prawnego "Rzeczpospolitej", wcześniej pracował w Agencji 21 lat.

Czytaj też: Robert Stockinger odchodzi z "Dzień dobry TVN", chce go TVP. Także Joannę Górską, byłą prezenterkę Polsat News

Obecnie funkcję redaktora naczelnego PAP pełni tymczasowo Marek Błoński, który po zmianie w grudniu rady nadzorczej i zarządu został prezesem Agencji, a po uruchomieniu procesu likwidacji spółek Telewizja Polska, Polskie Radio i PAP likwidatorem PAP.

Na stanowisko zastępczyni naczelnego powołał Justynę Wojteczek. Poprzedni redaktor naczelny redaktor Cezary Bielakowski oraz jego zastępcy Radosław Gil i Tomasz Grodecki nie są już pracownikami PAP.

(GK, 18.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.