Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 10, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spotkanie u prezydenta: Duda niezadowolony z TVP Kurskiego, Lichocka agresywna

- Prezydent stwierdził, iż nie jest w stanie powiedzieć, że to, co działo się w programach informacyjnych, było dobre - mówi Marek Rutka (fot. Michał Żebrowski/East News)

Prezydent RP Andrzej Duda podczas wtorkowego spotkania z członkami Rady Mediów Narodowych krytycznie odniósł się do działalności Telewizji Polskiej za prezesury Jacka Kurskiego.

- Prezydent mówił, że nie był zadowolony z telewizji publicznej za czasów Jacka Kurskiego. Stwierdził też, iż nie jest w stanie powiedzieć, że to, co działo się w programach informacyjnych, było dobre - relacjonuje członek RMN Marek Rutka.

Czytaj też: Michał Adamczyk jako prezes TVP wzywa na spotkanie "celem omówienia sytuacji w spółce"

Robert Kwiatkowski z RMN opowiada, że Andrzej Duda krytycznie ocenił ostatnie zmiany w mediach publicznych. - Mówił o złamaniu prawa i naruszeniu Konstytucji RP. Jednocześnie nie kwestionował prawa koalicji rządowej do ich reformowania. Nalegał tylko, żeby zmiany odbywały się zgodnie z prawem, czyli ustawami, które powinny trafić na jego biurko. Mówił, że czeka na zapowiedziany przez premiera Donalda Tuska projekt ustawy - relacjonuje Kwiatkowski.

Marek Rutka: - Prezydent mówił, że Rada Mediów Narodowych działa na podstawie ustawy, która jest zgodna z prawem, ale ma zastrzeżenia do powoływania zarządów spółek przez RMN. 

Robert Kwiatkowski zwraca uwagę na zachowanie przedstawicieli większości Rady Mediów Narodowych, czyli polityków Prawa i Sprawiedliwości. - Pani poseł Lichocka była agresywna i powiedziałbym napastliwa w stosunku do prezydenta Dudy, czym wywołała konsternację nie tylko moją, ale i Małgorzaty Paprockiej z Kancelarii Prezydenta - opowiada.

(KOZ, 10.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.