Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 23, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosja będzie cenzurować gry komputerowe. Putin chce, by krzewiły patriotyzm

Według Putina gry powinny być "połączeniem sztuki i edukacji", pomagać "odnajdować siebie" i krzewić patriotyzm (fot. Pixabay.com, yuhaimedia/Unsplash.com)

The Moscow Times poinformował, że na polecenie Władimira Putina gry komputerowe będą sprawdzane pod kątem zgodności z rosyjskim prawem. Serwis powołuje się na instrukcje opublikowane na stronie internetowej prezydenta Rosji.

Rząd miałby przeprowadzić klasyfikację gier wideo, biorąc pod uwagę sposób dystrybucji, format korzystania i informacje w nich zawarte. Wcześniej wicepremier Dmitrij Czernyszenko powiadomił, że branża gier komputerowych wyprzedziła już w Rosji rynek filmowy i muzyczny. Putin zareagował na to stwierdzeniem, że gry powinny być "połączeniem sztuki i edukacji", pomagać "odnajdować siebie" i krzewić patriotyzm.

Czytaj też: Youtuber promuje polskie zabytki ze świata w grze Minecraft. Uczenie przez zabawę

Duma Państwowa, niższa izba parlamentu, wezwała do wprowadzenia w Rosji zakazu gier promujących przemoc, okrucieństwo, LGBT i wulgaryzmy.

(MAC, 23.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.