Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 23, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarka telewizyjna chce walczyć z Putinem o stanowisko prezydenta Rosji

Jekaterina Duncowa do 31 stycznia musi zebrać pod swoją kandydaturą 300 tys. podpisów (fot. Wikipedia.org)

Jekaterina Duncowa, redaktorka naczelna lokalnej telewizji z obwodu twerskiego, w marcu wystartuje w wyborach prezydenckich w Rosji.

W listopadzie 40-letnia Duncowa w wywiadzie dla Agencji Reutera wezwała do zakończenia konfliktu w Ukrainie i uwolnienia więźniów politycznych, w tym lidera opozycji Aleksieja Nawalnego. Teraz złożyła dokumenty w Centralnej Komisji Wyborczej, aby formalnie przystąpić do wyborów. Aby móc wystartować, do 31 stycznia musi jednak zebrać pod swoją kandydaturą 300 tys. podpisów.

Czytaj też: Wojna w Gazie "najniebezpieczniejsza w historii". Zginęło już 68 dziennikarzy

71-letni Władimir Putin jako prezydent bądź premier sprawuje władzę w Rosji od 1999 roku i ubiega się o kolejną, sześcioletnią kadencję. Na początku tego miesiąca ogłosił, że będzie kandydował, ale jak dotąd żaden inny kandydat nie zgłosił się formalnie. Ci, których popiera partia polityczna, potrzebują jedynie 100 tys. podpisów.

(MAC, 23.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.